Fizikālā terapija

Fizikālā terapija ir būtiska ārstēšanas sastāvdaļa, bez kuras grūti iedomājama mugurkaula, locītavu, elpceļu, hronisku asinsvadu un LOR slimību ārstēšana, posttraumātiskā un pēcoperāciju atveseļošanās. Tā ļauj mazināt sāpes un iekaisumu, ievērojami paātrina atveseļošanas procesu, samazinot medikamentu daudzumu un lietošanas ilgumu, veicina organisma aizsargspējas.

Elektroforēzes metodes pamatā ir lokāla medikamentu ievadīšana caur pacienta ādu ar zema sprieguma līdzstrāvas palīdzību. Šī pieeja ļauj apiet kuņģa-zarnu traktu, caur ādu nogādātie medikamenta pozitīvie/negatīvie joni iedarbojas divos virzienos – deponējas lokāli un pakāpeniski nonāk vispārējā asinsritē, iedarbojoties uz visu organismu. Visbiežākās elektroforēzes infikācijas ir hipertoniskā slimība, mugurkaula distrofiski deģeneratīvās slimības, perifērās nervu sistēmas slimībām (ribstarpu neiralģija, radikulīts), dažādas ausu, kakla un deguna slimības, bronhiālā astma, roku pārmērīgā svīšana.

Ultraskaņas terapijas pamatā ir augstas frekvences mehāniskās svārstības, kas iedarbojas uz audiem kā mikromasāža, mazinot sāpes un veicinot iekaisuma infiltrāta uzsūkšanos, uzlabo asins un limfas cirkulāciju, asinsvadu tonusu un šūnu vielmaiņu, veicina atjaunošanos bojātos nervos. Šī terapija rada arī labvēlīgu, dziļu termālu efektu. Indikācijas: reimatoloģiskās saslimšanas, iekaisuma procesu mazināšana, audu reģenerācija un ādas izskata uzlabošana (striju, celulīta ārstēšana).

Fonoforēzes metode apvieno sevī gan fizikālo, gan farmaceitisko iedarbību uz organismu – tā paredz medikamentu lokālu ievadi ādā ar ultraskaņas svārstību palīdzību. Ultraskaņas iedarbībā uzlabojas šūnu membrānu caurlaidība, asins un limfas cirkulācija. Medikaments nonāk ādas depo, pakāpeniski un ilgstoši izdalās asins plūsmā. Indikācijas: reimatisms, artrīts, kuņģa un zarnu trakta slimības, vielmaiņas traucējumi, asins un limfas cirkulācijas traucējumi, rētu, striju ārstēšana, kosmetoloģijā (priekšlaicīgā ādas novecošanās) u.c.

Fizikālās terapijas procedūras tiek veiktas pēc ārsta vai fizioterapeita nozīmējuma. Terapiju ieteicams veikt kursa veidā (6-12 seansi).

 Procedūru cenrādis >>>