Zobārstniecība bērniem

Klīnika Premium Medical kopš tās atvēršanas ir darījusi visu, lai ikviens klients saņemtu tieši tos pakalpojumus, kas viņam attiecīgajā brīdī ir nepieciešami, tādēļ piedāvājam arī zobārstniecības pakalpojumus gab bērniem, gan pieaugušajiem: 

• Mutes dobuma veselības diagnostiku

• Zobu higiēnu

• Zobu kariesa ārstēšanu

• Endodontiju (zobu kanālu ārstēšana)

• Zobu protezēšanu un implantēšanu

• Mutes dobuma ķirurģiju

• Sakodiena korekciju

• Periodontīta ārstēšanu

Zobārstniecības pakalpojumu cenrādis >>

Klīnikas Premium Medical zobārstniecības kabinets aprīkots ar šodrīd vismodernāko aparatūru un tehnoloģijām,kas pieejamas ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē

Zobu veselības diagnostika

Regulāras zobu veselības pārbaudes palīdz ilgstoši nodrošināt un saglabāt veselus zobus pat tad, ja nav akūtu sāpju vai citu sūdzību. Pārbaudes laikā ārsts novērtēs jūsu zobu un mutes dobuma veselību, noteiks optimālāko ārstēšanu, sniegs individuālus padomus. Pilnu mutes diagnostiku veic kombinējot informāciju, kas iegūta izmeklējot pacientu gan klīniski, gan rentgenoloģiski. Sarežģītos gadījumos nepieciešama subspeciālistu konsultācija.

Zobu higiēna

Profesionāla zobu higiēna, ja to veic regulāri, palīdz ilgstoši saglabāt veselus zobus, smaganas un zobu saistaudus, palīdz novērst tādu problēmu kā nepatīkama smaka no mutes.

Mutes dobuma higiēnas procedūras laikā higiēnists noņems zobakmeni un zobu aplikumu, veiks zobu pulēšanu ar profesionālām fluoru saturošām pastām, kā arī sniegs ieteikumus par pareizu zobu kopšanu.

Zobu kariesa ārstēšana

Kariess ir zoba cieto audu bojājums. Svarīgi ir laikus atklāt kariozo procesu un pēc iespējas ātrāk to novērst. Jo ātrāk tiek uzsākta ārstēšana, jo mazāks būs zoba bojājums. Turklāt jāņem vērā, ka saslimšanas sākumā cilvēkam sūdzību parasti nav, tikai vēlāk parādās sūdzības par jutību uz saldu, skābu, aukstu. Ja kariess nav laikus ārstēts, veidojas zobu nerva iekaisums, un tad ārstēšana kļūst ilgāka un sarežģītāka.

Kariesu izraisa patogēno mikroorganismu klātbūtne mutes dobumā, kas kombinējas ar paviršu zobu tīrīšanu, neregulāru ēšanas režīmu (visbiežāk saistīta ar informācijas trūkumu, nepareizu zobu birstes vai pastas izvēli).

Endodontija

Endodontija ir zobu sakņu kanālu ārstēšana. Bieži vien tieši ar profesionālu endodontijas speciālistu un modernu tehnoloģiju palīdzību cilvēkam tiek saglabāts jau teju zaudēts zobs un pagarināta nedzīva zoba dzīve.

Zoba kanāli visbiežāk jāārstē tad, ja to skārusi infekcija, un cilvēks jūt sāpes, īpaši uzkožot, bet kanālu ārstēšana var būt nepieciešama arī citos gadījumos, piemēram, ja ir bijusi zoba trauma vai nepieciešama protezēšana. Zoba endodontiskajā ārstēšanā ietilpst zoba kanālu mehāniska un ķīmiska apstrāde infekcijas likvidēšanai, kanāla aizpildīšana, sakņu kanāla pārāstēšana, saknes gala mikroķirurģija, ielūzušu instrumentu izņemšana u.c. Tūlītēja zoba kroņa daļas noslēgšana nodrošina zobu kanālus no tālākas infekcijas izplatīšanās.

Nereti zobārstiem nākas veikt kanālu pārārstēšanu. Visbiežākie iemesli tam ir nepārejošas sāpes, kanāla pildījuma defekts, kas redzams rentgena uzņēmumā, ir saglabājies iekaisuma perēklis zem saknes, iespējams, zobā ir vēl kāds kanāls, kas palicis neārstēts.

Kanālu ārstēšana tiek veikta lokālajā anestēzijā un ir nesāpīga.

Zobu protezēšana un implantēšana

Zobu protezēšana ir trūkstošo vai daļēji trūkstošo zobu aizvietošana funkciju un sakodiena nodrošināšanai, kā arī zobu un sejas estētiskā izskata uzlabošanai. Mūsdienu tehnoloģijas piedāvā dažādus problēmu risinājumus. Iespējams veikt zaudēto zoba audu restaurāciju ar neizņemamām protēzēm - kroņiem, tiltveida protēzēm, kosmētisku zobu virsmas atjaunošanu ar porcelāna plāksnītēm (venīriem), trūkstošo zobu aizvietošanu ar implantiem, daļēju zoba kroņa bojājuma atjaunošanu ar inlejām un onlejām, kā arī trūkstošo zobu aizvietošanu ar izņemamām protēzēm. Protezēšanas metodes izvēle atkarīga gan no klienta vēlmēm, gan no objektīvā zobu stāvokļa. Mūsu klīnikas speciālisti palīdzēs jums izvēlēties vispiemētotāko protezēšanas veidu.

Mutes dobuma ķirurģija

Mutes dobuma ķirurģija ietver dažādas sarežģītības zobu un zobu sakņu ekstrakciju, operācijas trūkstošo zobu aizvietošanai ar implantiem, zobu sakņu galu rezekciju u.c. Viena no biežāk veiktajām operācijām ir gudrības zoba ekstrakcija – vai nu tāda, kas ir daļēji šķīlies, vai arī nemaz nav šķīlies. Operācijas notiek lokālā vai kombinētā anestēzijā.

Ortodontija - sakodiena korekcija

Ortodontija ir stomatoloģijas nozare, kas nodarbojas ar nepareiza sakodiena un šķību zobu koriģēšanu. Mūsdienu tehnoloģijas arī šo problēmu risināšanai piedāvā plašas iespējas, turklāt tam nav nekādu vecuma ierobežojumu. Ortodontiskās konstrukcijas tiek ražotas no mūsdienīgiem, viegliem, ērtiem un drošiem materiāliem. Pašlaik vispopulārākais un efektīvākais veids sakodiena korekcijai ir brekešu (skavu) sistēma, kas rada dinamisku un pastāvīgu spiedienu uz nepareizi novietoto zobu, kā rezultātā tas pakāpeniski pārvietojas normālā stāvoklī. Viena no mūsdienīgākajām izstrādnēm ortodontijas jomā ir tā dēvētās lingvālās breketes. Šī konstrukcija tiek izvietota uz zobu iekšējās virsmas, tādējādi radot ārstniecisko efektu, bet apkārtējiem tā paliek nemanāma.

Periodontīta ārstēšana

Periodontīts ir zoba balstaudu iekaisums, kas saistās ar saistaudu un kaulaudu noārdīšanos. Šis nav atgriezenisks process, jo pilnībā atjaunot zudušo nav iespējams. Tomēr ārstējot var sekmīgi likvidēt smaganu iekaisumu un atveseļot zoba balstaudus, novēršot tālāku slimības attīstību un balstošā kaula zudumu.Galvenās pazīmes, kas liecina, ka ir jau attīstījies periodontīts, ir smaganu asiņošana, smaganu pietūkums un apsārtums, nepatīkama smarža un garša mutes dobumā, zobu kustīgums.