Aromterapija

Aromaterapija palīdz uzturēt labu veselību, pareizi izmantojot no augiem iegūtās ēteriskās eļļas. Vārds „aroma” apzīmē smaržu, augu, garšvielu un citu vielu aromātu, kā arī īpašību liegi dvesmot, savukārt „terapija” nozīmē veikt darbības ar dziedinošu efektu.

Klīnika Premium Medical sadarbojas ar kosmētiķi, aromspeciālisti Egiju Zelberi, kura piedāvā sagatavot katram klientam individuāli piemērotus aromterapijas līdzekļus - eļļu maisījumus, krēmus, dušas želejas, serumus u.c.

massage-face.jpg

Aromaterapijas masāžas

Regulāras aromaterapijas procedūras, ko veic kvalificēts speciālists, sniedz ievērojamu un ilgstošu labsajūtu un uzlabo vispārējo veselības stāvokli. To rezultātā paaugstinās vitalitāte un rodas acīmredzamas, pozitīvas ādas krāsas un kvalitātes izmaiņas. Ikviena procedūra ir individuāla - nav divu absolūti līdzīgu cilvēku. Izlemjot, kādu procedūras veidu un eļļu izvēlēties, jāņem vērā ļoti daudz faktoru.

Tikai klīnikā Premium Medical pieejamas ārstnieciskās aromavannas ar ēteriskām eļļām. Tik vienkārši un tik patīkami ... Nomierinoši, atslābinoši un dziedinoši, lasīt vairāk.

Aromapīlings

Efektīva ēterisko eļļu formula, kurai ir daudzveidīga iedarbība ne tikai uz ādu, bet arī uz visu organismu kopumā. Tas veic vienlaikus gan ķīmiskā, gan enzīmu pīlinga funkcijas, jo tā efektivitāti nosaka ēterisko eļļu daudzie komponenti- fenoli, augļskābes, miecvielas, fermenti, kofermenti, vitamīni, mikroelementi, augu valsts prehormoni, šīs bioloģiski aktīvās vielas ir organismam nekaitīgās devās, tās papildina viena otru un savstarpēji potencē viena otras iedarbību. aromatherapy-massage-north-lincolnshire-1.jpg
Efektivitāti un iedarbības dziļumu nosaka individuāli katram klientam. Šo procedūru var veikt ne tikai sejai, bet arī visam ķermenim. Strādājot ar ķermeni, būs novērojams lifmodrenējošs efekts, ieteicams arī pretcelulīta procedūrās, pēc grūtniecības jaunu striju novēršanas programmās u.c.
Aromapīlingu lieto šādās programmās:
 • Sejas tīrīšanai;
 • Pret novecošanas un ādas atjaunošanas programmās;
 • Sausās un taukainās seborejas, aknes un citu ādas iekaisuma procesu ārstēšanā;
 • Pigmentāciju balināšanai, ādas reljefa uzlabošanai;
 • Ādas hormonālā, ūdens un tauku līdzsvara atjaunošanai;
 • Papilovīrusu infekcijas ārstēšanai.
Aromapīlinga iedarbība:
 • Izšķīdina atmirušo ādas raga slāni, komedonus;
 • Novērš ādas hiperkeratozi;
 • Uzlabo ādas imunitāti;
 • Likvidē iekaisuma perēkļus, jo vienlaikus tam ir gan antibakteriāla, gan dziedējoša iedarbība;
 • Veicina šūnu atjaunošanos, stimulē kolagēna un elastīna šķiedru sintēzi;
 • Liftinga efekts.
Aromapīlinga priekšrocības:
 • Tas pielāgojas katrai klienta ādas šūnai individuāli;
 • Pēc pīlinga nav ādas lobīšanās;
 • Nav novēroti ādas virskārtas bojājumi, nav apsārtums;
 • Kuperoze nav kontrindikācija aromapīlinga veikšanai;
 • Ilgstoša iedarbība.

Ēterisko eļļu tests un aromapsiholoģija

Emocionālā spriedze, kurai mēs visi esam pakļauti, rada nopietnas sekas organismam, jo garīgais stāvoklis ietekmē mūsu fizisko veselību. Daudzu mūsdienu slimību izcelsmei ir psihosomatiska izcelsme, dvēsele un prāts ir kaut kas tāds, ko mēs nevaram aptaustīt un izpētīt ar rentgena aparāta palīdzību, taču tas ietekmē mūsu dzīves kvalitāti daudz vairāk kā ēdiens, apģērbs un citas lietas, kas nodrošina dzīvības procesus.

Aromapsiholoģija ir zinātnisks virziens, kas pēta ēterisko eļļu iedarbību uz psihi un cilvēka homeostāzi jeb organisma spēju pašam sevi uzturēt labā stāvoklī, tā ir metode, kas palīdz ar 100% dabīgu ēterisko eļļu palīdzību adekvāti noregulēt nervu sistēmas stāvokli. Šis tests balstās uz 30 gadu ilgu pieredzi, kas izstrādāta Maskavas Aromaterapijas Institūtā. Tests nav pareizs vai nepareizs, tas ir tieši tāds, kāds ir cilvēka pašreizējais emocionālais un psiholoģiskais stāvoklis, to nevar apmānīt vai izplānot uz priekšu. Testa laikā jau sākas organisma spontāna pašizārstēšanās, tiek iedarbināti tā pašizārstēšanas un pašregulēšanas mehānismi, tas konkrēti parāda cilvēka slēptās problēmas, kuras traucē viņam dzīvot.

Ēteriskās eļļas ir vielas ar ļoti sarežģītu, daudzkomponentu sastāvu, kas mūsu organisku ietekmē visos līmeņos: fiziskajā, emocionālajā, hormonālajā un psihiskajā. Šis korekcijas process ir maigs un nemanāms, taču, ja cilvēks to ir uzsācis, tas ir nenovēršams.

Egija Zelbere klientiem piedāvā veikt savdabīgu veselības un emocionālā stāvokļa diagnostiku -  ēterisko eļļu testu. Ēterisko eļļu tests ilgst līdz 2 stundām, tā laikā cilvēks testē apmēram 90 ēteriskās eļļas, tad viņam tiek veikta aromterapijas procedūra ar viņa izvēlētajām eļļām, pēc testa rezultātu paskaidrošanas, klients izvēlas produktus aromaterapijai mājās ar ēteriskajām eļļām. Piedāvātie produkti ir no cilvēka organismam nekaitīgām un organiski audzētām izejvielām.

Kosmētiķe, aromspeciāliste Egija Zelbere viesojās Latvijas Radio 1 raidījumā „Ģimenes studija”, pastāstot par aromterapijas iedarbību gan fiziskajā, gan psihoemocionālajā ziņā.

„Smaržu pasaule ir ļoti bagāta, un tajā slēpjas milzu potenciāls, liels dabas spēks, ko cilvēks var izmantot savai veselībai un labsajūtai”, neslēpj Egija.

Noklausies raidījumu LR1 arhīvā

______________________________________________________________________________________________________________

Kas ir ēteriskās eļļas?

Arī auga dzīvības spēks ir kaut kas tāds, ko nevar nedz aptaustīt, nedz ieraudzīt. Tas paslēpies dzīvā auga ēteriskajā eļļā, ko mēdz uzskatīt par auga sirdi un kas s

aroma_1.jpg

astopama ļoti niecīgās devās un dažreiz ir tikai 0,01% no auga.
Ar aromaterapijas starpniecību mēs savā ķermenī ievadām auga pirmatnējo dzīvības spēku, jo katrai eļļai piemīt atšķirīga dziednieciskā iedarbība ne tikai uz konkrētiem orgāniem un sistēmām, bet arī uz psihi. Ēterisko eļļu uzskata par augu hormonu.

Mēs un aromaterapija

Teorija par to, cik svarīga ir brīva asins cirkulācija un iespēja limfai virzīties cauri mūsu ķermenim pareizā ātrumā , lielā mērā nodrošinot slimību draudu novēršanu, pastāv arī mūsdienās.
Cik daudziem no mums asinsrites sistēmā ir nevainojamā kārtībā? Kāpēc tas tā nav? Tāpēc, ka mēs vienmēr kaut kādā veidā pamanāmies radīt ķermenim noslogojumu vai nu fiziski, vai nu emocionālu stresu. Modernais dzīves veids ne tikai samazina cilvēka muskuļu kustības iespējas, bet arī šī dzīvesveida dēļ mēs, piemēram, sēžam saliektām mugurām, nepareizi staigājam un stāvot pārnesam svaru no vienas kājas uz otru.
Rezultātā atsevišķu muskuļu slodze palielinās. Lai kompensētu „slinkās” pozas , audi un orgāni tiek iebīdīti nepareizās vietās, spiediens rodas tur, kur tas nedrīkst būt, un rezultātā asinīm un limfai ir grūti cirkulēt vienmērīgi.
Vēnu un limfu sistēmas nestie toksīni un atkritumvielas netiek pietiekami ātri dabiskā veidā izvadīti no organisma, tā radot traucējumus ķermeņa orgānos un sistēmās.
Emocionālā spriedze, kurai visi esam pakļauti, rada vēl nopietnākas sekas. Sirds un asinsspiediena problēmas, kuras var izraisīt arī nepareizs uzturs, visbiežāk rodas stresa rezultātā, ko savukārt rada, piemēram, satiksmes sastrēgumi vai arī spriedze darbā. Arī daudzas citas ikdienas nebūšanas, kuras daži cilvēki, šķiet, nespēj uzņemt mierīgi, rada stresu.
Asinsrite ietekmē arī novecošanu. Jaunībā, kad cilvēks aug, ķermeņa šūnas nepārtraukti atjaunojas. Ikvienā mūsu ķermeņa vietā katra kaula, muskuļa un nervu šūnas, ikviena asins lāse tiek nepārtraukti nomainīta, tāpēc visi orgāni, ieskaitot ādu, pakļauti nebeidzamam atjaunošanas ciklam.
Cilvēkiem kļūstot vecākiem, nepieciešams ilgāks laiks, lai nedzīvās šūnas atdalītos, bet jaunās šūnas izveidotos. Audu šūnu atjaunošanās procesā palēnināšanās izpaužas visu ķermeņa funkciju gausumā, enerģijas zudumā, cilvēkam novērojami aizcietējumi, zems muskuļu tonuss, ļengana un dzeltenīga āda.
Ir zināms ka arī cilvēka garīgais stāvoklis spēj ietekmēt fizisko veselību. Daudzu mūsdienu slimību cēloņiem ir psihosomatiska izcelsme, jo prāts ir cilvēka esības vissvarīgākā daļa. Taču tas ir kaut kas tāds , ko nevar aptaustīt un aplūkot ar rentgena palīdzību. Prāts atbild par cilvēka jūtām: mīlestība, naids, augstsirdība, savtīgums, dusmas, bailes, apmulsums, neapmierinātība- to komponentu saraksts, kuri ietekmē cilvēka prātu, ir ļoti garš.
Ēteriskās eļļas izvēlas, lai novērstu kādu emocionālu traucējumu.
Kad prāts ir mierīgs, mēs izjūtam pozitīvas emocijas- mīlestību, apmierinātību, nesavtību, augstsirdību- tad arī organisms ir vesels. Savukārt, kad dominē tādas emocijas kā dusmas, bailes, greizsirdība, savtība un depresija, mūsu veselības stāvoklis tiek ietekmēts negatīvi. Šajā gadījumā organisms automātiski izstrādā hormonus, lai pārvarētu negatīvās izjūtas un iespējami ātrāk atgrieztos pie pozitīvajām emocijām.
Tomēr iespējams sev palīdzēt arī citādā veidā-proti izmantojot ēteriskās eļļas. Visbiežāk cilvēks nogaida, līdz parādās slimības simptomi, un tikai tad meklē mediķu palīdzību. Tomēr jāapzinās, ka saslimšanas novēršana vienmēr bijusi un būs daudz labāka nekā ārstēšana. Aromaterapija ir teicams veids, kā uzturēt nevainojamu veselību, un to vajadzētu izmantot profilakses nolūkos, tāpat kā to darīja ķīnieši pirms daudziem gadsimtiem, izmantojot akupunktūru.
Ir dažas metodes, kā ēteriskās eļļas ievadīt asinīs (izņemot to lietošanu iekšķīgi), - vannas, inhalācijas kompreses un dažādi masāžas paņēmieni, sākot ar pavisam vienkāršiem un beidzot ar sarežģītiem, tādiem kā limfodrenāža, neiromuskulārā metode un Ši Acu, kas iedarbojas uz meridiānu akupresūras punktiem.