Ārstnieciskā vingrošana

Mugurkaulam ir nenovērtējama nozīme cilvēka veselības uzturēšanā, tam ir daudz funkciju un uzdevumu, tādēļ ir ļoti svarīgi rūpēties par tā veselību. Mugurkauls  ne tikai satur kopā visu balsta sistēmu, bet nodrošina arī ķermeņa kustības visos virzienos. Mugurkaulam ir ārkārtīgi svarīga loma no neiroloģijas viedokļa, jo tas sargā muguras smadzenes un nervu kanālus, kas savieno galvas smadzenes ar pārējo ķermeņa daļu, kas savukārt nodrošina, vienkārši izsakot, spēju staigāt un just tās ķermeņas daļas, kas atrodas zemāk par galvu. Mugurkauls sastāv no daudziem elementiem, ko veido kauli, starpskriemeļu diski un saistaudi. Katram mazākajam elementam ir ļoti svarīga loma kopīgajam mugurkaula kustīgumam un tā veselībai.

Muguras sāpju iemesli var būt visdažādākie, sākot no muskuļu sastiepuma vai stīvuma, kas rodas ilgstoši sēžot pie datora, bet visbiežāk muguras sāpes rodas traumu vai nepareizi veiktu kustību – celšanas, liekšanās rezultātā, kad rodas skriemeļu vai starpskriemeļu disku nobīde un pastiprinošas, bieži ar organisma novecošanos saistītas izmaiņas, skolioze, spondiloze u.c. Iemesls sāpēm var būt arī nervu saknīšu iekaisums. Interesanti, ka rodoties problēmām mugurkaulā, ne vienmēr sāpes izjūtam tieši mugurā. Tā kā mugurkauls ir cieši saistīts ar visiem orgāniem, var gadīties, ka sāpes lokalizējas, piemēram, sirds apvidū, kaut arī sirds ir vesela, vai nieru rajonā. Muguras sāpju pastiprinoša ietekme var būt arī stresam, pārdzīvojumiem un citiem psihoemocionālajiem faktoriem, cilvēkiem ar depresiju vai tiem, kas strādā nemīlamu darbu, sāpes mugurā ir biežs pavadonis.

Biežākās mugurkaula slimības ir:

  • starpskriemeļu disku bojājumi;
  • kakla un jostas daļas deģeneratīvās saslimšanas;
  • išiass;
  • spondiloze;
  • skolioze;
  • disfunkcijas pēc traumām;
  • osteoporoze ar vertebrālu sabrukumu u.c.

Muguras sāpes visbiežāk jāārstē kompleksi, un neatsverama muguras sāpju ārstēšanas sastāvdaļa ir fizioterapija un ārstnieciskā vingrošana,jo,stiprinot muskuļus un saites, tiek stabilizēts mugurkauls. 

Fzioterapeite sastādīs tieši jums piemērotu vingrojumu kompleksu, kas palīdzēs risināt problēmu - lai mazinātu sāpes, atjaunotu muskuļu darbību, locekļu kustīgumu, stiprumu, izturību un koordināciju u.c.

Pakalpojumu cenas >>