Zemūdens masāža aromvannā

Klīnikā Premium Medical piedāvājam aromvannu procedūras, kad zemūdens masāžas tiek veiktas, pievienojot ūdenim atbilstošas ēterisku eļļu piedevas.

Senos laikos vanna ar ēteriskajām eļļām tika uzskatīta par karalisku greznību. Cilvēks, kaut  reizi  izbaudījis aromātisko vannu, kuras ūdenim pievienotas dabiskās ēteriskās eļļas, nekad neaizmirsīs brīnišķīgo sajūtu. Aromvannai ir ļoti spēcīga iedarbība, kas ātri dod pozitīvu efektu. Kad jūs guļat vannā, aromātiskā vielas kontaktējas ar visu jūsu ādas virsmu; tās caur ādu ātri nonāk organismā un vienlaikus caur ožas orgāniem iedarbojas uz nervu sistēmu. Pēc vannas nav jānoskalojas, jo eļļa, kas nokļuvusi uz ādas, vēl ilgi turpina iedarboties.

Klīnika Premium Medical piedāvā vairākus maisījumus dažādu mērķu sasniegšanai:

  • Limfodrenējošais maisījums

Indikācijas: tūskas, lēna limfātiskās sistēmas darbība, pelēka ādas krāsa, liekais svars, smēķēšana, sēdošs darbs, slikta pašsajūta, pazeminātas darbaspējas, nogurums, biežas saslimšanas.
Iedarbība: izvada toksīnus un šlakvielas no organisma, veicina limfātiskās sistēmas attīrīšanos, mazina tūskas, stimulē imunitāti.

  • Lipolītiskais maisījums

Indikācijas: celulīts, liekais svars, palēnināta vielmaiņa, nogurusi āda, aknu darbības traucējumi.
Iedarbība: uzlabo tauku vielmaiņu, veicina tauku šūnu šķelšanos, izvada no organisma šlakvielas, mazina apelsīnu miziņas efektu, samazina ķermeņa apjomu, uzlabo ādas tonusu un tvirtumu, sašaurina poras.

  • Anti age maisījums

Indikācijas: pretnovecošanas profilakse, menstruālā cikla traucējumi, frigiditāte, impotence, asinscirkulācijas traucējumi mazajā iegurnī, prostatīts, PMS, tvirtumu zaudējusi āda.
Iedarbība: atraisa seksuālās un erotiskās sajūtas, uzlabo ādas tvirtumu, uzlabo asinscirkulāciju mazajā iegurnī, regulē menstruālo ciklu.

  • Hipertoniskais maisījums

Indikācijas: hipertonija, sāpes sirds apvidū, sirdsdarbības ritma traucējumi, aizkaitināmība, neirastēnija, bezmiegs.
Iedarbība: pazemina arteriālo asinsspiedienu, mazina galvassāpes.

  • Hipotoniskais maisījums

Indikācijas: hipotonija, vājums, apātija, depresija.
Iedarbība: paaugstina arteriālo asinsspiedienu, uzlabo asinscirkulāciju, sasilda, dod enerģiju un spēku, uzlabo garastāvokli, darbaspējas, rada optimistisku garastāvokli.

Katrā no maisījumiem ir no sešām līdz septiņām dažādām ēteriskām eļļām. Protams, ilgtermiņa rezultātam ir vajadzīgs kurss, bet ir jau jūtams rezultāts arī ar vienu reizi, jo ēteru daļiņas nonāk asinsritē un strādā uz konkrēto mērķi vidēji trīs dienas. Speciālists pievieno pacienta izvēlēto maisījumu vannai(pēc zemūdens masāžas) un tiek izbaudīta procedūra 15-20 minūtes.

Pakalpojumu cenas>>


Ēteriskās eļļas

Sekundes laikā cilvēka oža uztver aptuveni 10 000 dažādu smaržu. Parasti cilvēks spēj atpazīt labi, ja 200. Tāpat kā smadzeņu resursus, arī ožas iespējas cilvēks ikdienā neizmanto pilnībā. Mūsdienās ir zudusi instinkta un izdzīvošanas jēga, kas bija balstīta uz ožu. Tagad tās izmantojums ir tikai 30 procenti. Arī garšu nosaka smarža, iekožot ābolā, mikrodaļiņas sadalās, tiek degunā un cilvēks saož, ka ēd ābolu. Kad aizspiežam degunu(vai arī ir iesnas) mēs īsti neizjūtam, ko ēdam.

Ēteriskās eļļas, lietotas regulāri rūpēs par ķermeni, palēnina ādas novecošanu par 10 – 20 gadiem.

Aromterapijai atbilst moto: “Labāk mazāk, nekā vairāk!”. Tātad – ar mēru!

Tas, vai cilvēkam der noteikta ēteriskā eļļa, nosaka vienīgi viņš pats.

Aromterapijā drīkst izmantot tikai labas un augstvērtīgas eļļas.

Viena smarža uz vairākiem cilvēkiem iedarbojas atšķirīgi.

Ēteriskās eļļas izšķīdina vannā, izsmidzina gaisā, iemasē ādā, caur kuru tās labi uzsūcas, lieto kopā ar kompresēm, pielieto svecēs un speciālajās aromterapijas lampās.

Ēteriskās eļļas iegūst no dažādām augu daļām: saknēm, lapām, ziediem, kātiņiem, sēkliņām augļiem. Aromātisko šķidrumu veido vismaz 150 – 600 daudz un dažādi komponenti – bioaktīvas vielas.

Ēteriskajām eļļām piemīt antiseptiskas un antibakteriālas īpašības. Tās iedarbojas gan uz hormonālo, gan nervu sistēmu, gan emocionālo sfēru, stiprina imunitāti un stabilizē vielmaiņu, labvēlīgi iedarbojas uz gremošanas sistēmu pastiprina darba spējas, nomierina vai, tieši otrādi – uzmundrina, uzlabo vestibulārā aparāta jeb koordinācijas darbību, mazina trauksmes sajūtu un spriedzi, palīdz organismam cīnīties pret apkārtējās vides piesārņojumu, lieliskas kosmētiskās īpašības, atvieglo elpošanu (palīdz cīņā pret saaukstēšanos un iesnām), daļa eļļu palīdz atsārņot organismu, piemīt atslābinoša iedarbība bezmiega gadījumos. Jāņem vērā, ka atsevišķu eļļu mijiedarbība ar paralēli lietotām zālēm var būt netīkama un nelabvēlīga. Tāpēc vēlams vienmēr informēt ārstu par aromterapijas izmantošanu ārstēšanās nolūkos.

Būtu jākonsultējas ar speciālistu par konkrētu eļļu lietošanu piemēram grūtniecības laikā, bērnam līdz 7 gadu vecumam, ar paaugstinātu/pazeminātu asinsspiedienu,epilepsijas slimniekiem, sirds slimniekiem u.c.

Īstās ēteriskās eļļas iedarbojas 3 līmeņos, bet sintētiskas eļļas tikai 1.-2. līmenī

1.  Psihoemocionālais līmenis (parādās vai arī izzūd emocijas - piem. pazūd uztraukums, iestājas miera sajūta vai atgūstam prieku, pacilātību). Neapzināti nonāk smadzenēs ieelpojot aromātu.
a) Kolektīvās emocijas. Piemēram, Ziemassvētki, kas asociējas ar mandarīnu, krustnagliņu, kanēļa aromātiem.
b) Individuālās emocijas - personīgā pieredze.

2. Fiziskais līmenis. Eļļas molekula ir ļoti maza, bet viņas ķīmiskā formula ir ļoti aktīva - sarežģīta. Ēters darbojas šūnu līmenī, maina šūnu un atjauno līdz sākotnējam stāvoklim. Tātad iet cauri visiem ādas slāņiem un caur kapilāriem nokļustot asinsritē. Eļļas molekulas varam saukt par mūsu "privāto treneri", kas liek mūsu organismam atjaunoties. Turpretī sintētiskie līdzekļi ir "labvēļi" kuri strādā ādas līmenī apmierinot šī brīža vajadzības. Iegūstam izmantojot aromaterapijas līdzekļus ikdienas lietošanā, ar masāžas palīdzību, aromavannām, aplikācijām,inhalācijām utt.

3. Bioenerģētiskais zemapziņas līmenis. Īstās ēteriskās eļļas veicina garīgo izaugsmi. Kā piemēru varētu minēt vīraku, mirri - kulta grupas eļļas, kuras vēl līdz šai pašai dienai izmanto baznīcās, lai dotu miera sajūtu, attīrītu un pievērstu garīgām lietām.
Sintētiskie aromāti uzkrājas endokrīnajā sistēmā un pie pārdozēšanas mūsu organismā rada agresīju, galvas sāpēs sliktu dūšu u.c.izpausmes. Sevišķi bīstami ir hormonālo izmaiņu laikā.Sagroza apziņu un dzīves skatījumu.                    
Ir zināmi apmēram 3000 augu, no kuriem tiek iegūtes ēteriskās eļļas. Tie ir atrodami visās klimatiskajās zonās pasaulē, bet visbiežāk tur kur ir silts un sauss klimats, tā kā šajos apstākļos augos uzkrājis vairāk ēteriskās eļļas nekā tur kur ir auksts un slapjš. Ir dažādi aromātisko vielu iegūšanas veidi, kā piemēram, novārījumi, uzlējumi, tinktūras un citi, kas neskaitās ēteriskās eļļas. Augs iemācījies izmantot no dabas pašu labāko, bet cilvēks iegūt no auga ēteriskās eļļas. Ēteriskām eļļām ir svarīga loma augu dzīvē,piemēram - aizsargājot tos no slimībām. Ēterisko eļļu sastāvs ir ļoti sarežģīts, tas ietver līdz 500 gaistošu organisko savienojumu ( terpēni, aldehīdi, ketoni, ēteri, utt.) Nevienu no sintētiskiem preperātiem nevar salīdzināt ar ēteriskao eļļu sastāvu un iedarbības dziļumu.

Daži piemēri:

Apelsīns ir ideāli piemērota enerģiskiem cilvēkiem, kas daudz strādā un tiecas pēc pilnības un panākumiem, bet ir neiecietīgi pret neveiksmēm un kļūdām. Atbrīvo no depresijas. Apelsīna eļļa rada vieglāku un elastīgāku pieeju dzīvei. Saule, prieks, svētki. Palīdz samazināt svaru un regulē vielmaiņas procesus, liftinga efekts, tonizē nervu sistēmu.

Greipfrūts
ir ieteicams cilvēkiem, kas veic garīgu darbu. Veido objektīvu pašnovērtējumu, palīdz kontaktēties. Antidepresants. Mazina ēstgribu un smagumu pēc ēšanas. Normalizē tauku dziedzeru darbību. Greifrūta ēteriskā eļļa ir viena no ēļļām kuru izmanto anticelulita programmās.

Ja pietūkušas kājas, labi noderēs silta kāju vanniņa ar 3 pilieniem lavandas un citrona ēteriskās eļļas, kas izšķīdināta pienā.

Piparmētras dziednieciskā iedarbība bija pazīstama senajā Ēģiptē, Ķīnā un Grieķijā. Ziemeļamerikas indiāņi uzskatīja šo augu par svētu. Piparmētrai piemīt pretiekaisuma,pretsāpju, antiseptiskas īpašības. palīdz pie spēka zuduma, galvas sāpēm, sliktas dūšas. Šai eļļai ir tieksme uzkrāties organismā un nav ieteicams lietot ilgāk par 14 dienām. Senie dziednieki piparmētru ir uzskatījuši par "sievišķo zāli" un neieteica to lietot jauniem vīriešiem, lai nenomāktu viņu seksuālās spējas. Profilaktisks eļļas maisījums varikozām vēnām. 50ml lazdu riekstu eļļas pievienojam 5 pil.piparmētras ēt.e.,9 pil.cipresi., 8 pil. citrona, 10 pil.ģerānijas. Viegli iemasējam no potītes līdz gurnam( no lejas uz augšu) šo maisījumu reizi dienā, vislabāk vakarā.

Kalmes ēteriskā eļļa dod svaigumu, it kā paver telpas sienas, paplašina. Senos laikos indiāņi košļāja kalmes sakni lai būtu svaiga elpa un izžēvētu kalmes saknes pulveri bēra uz brūcēm. Bet kopā ar ar tabaku kalmi izmantoja pīpēšanai kā afrodīziju.

Ēteriskās eļļas kā aromaterapijas piedevas tiek izmantotas arī citos klīnikas pakalpojumos veselības veicināšanai, skaistumam un labsajūtai.

Lasīt par aromavannām notievēšanai>>