Māla terapija

Melnais māls «Sfagnum»

Procedūrās tiek izmantots melnais māls, kas tiek iegūts Rietumu Bohēmijā. Tas satur 40% kaolinīta, 35% illīta, 16% organisko vielu.

Māls ar šādu sastāvu jau vairākus gadsimtus tiek izmantots medicīnā. Mūsdienās māls visā pasaulē tiek izmantots hidroterapijā, balneoterapijā, dabas un alternatīvajā medicīnā, kā arī kosmētikā. Čehijas melnie māli ir unikāli un atšķirīgi no citiem, jo satur humīnskābes. Pateicoties humīnskābēm, ķermeņa ietīšana ar melnajiem māliem ir īpaši efektīva. Humīni stimulē asinsriti un vielmaiņas procesus ādā, līdz ar to vielas, kuras satur māli, saņem viss organisms. Bohēmijas melnajiem māliem piemīt attīrošas īpašības, tiem ir spēcīgs antibakteriāls un pretiekaisuma efekts, tie ir Ideāli cīņā ar lieko svaru.

Kad izmanto melnā māla terapiju? 

 • Vielmaiņas procesu uzlabošanai
 • Šlakvieku un toksīnu izvadīšanai
 • Liekā svara mazināšanai
 • Celulīta ārstēšanai
 • Organisma detoksikācijas atbalstam
 • Spēcīgai antibakteriālai un pretiekaisuma iedarbībai

Procedūras apraksts:

Procedūra ilgst aptuveni 60 minūtes. Ādu sasilda ar speciāliem masāžas cimdiem. Vēlāk biezā, vienmērīgā kārtā uzliek mālus. Ķermeni ietin speciālā plēvē un apsedz ar siltu segu. Pēc 20-30 minūtēm ietīšanas (atkarībā no pacienta pašsajūtas) mālus nomazgā ar dušu. Noslēgumā tiek veikta viegla masāža ar ķermeņa krēmu "Sfagnum", kura sastāvā ir Karlovi Vari dūņu ekstrakts.

Klīnikā Premium Medical māla terapijas procedūras veic kosmētiķe Marina Tkačenko  

Rekomendācijas:

 • Pēc procedūras vēlams 5-10 minūtes  relaksēties. Klīnikā Jums tiks piedāvāta zāļu tēja ar ekoloģiski tīru medu. Pie karstās tējas tases ar medu Jūs varēsiet noskaņoties aktīvam ritmam pilsētas dzīvē un noslēgt vēl vienu veselības rituālu mūsu veselības klīnikā Premium Medical!
 • Dienas garumā rekomendējams dzert pēc iespējas vairāk tīra ūdens, tādējādi Jūs paātriniet nevēlāmo vielu izvadīšanas procesu, kuru veicināja māls.
 • Pēc procedūras ķermenim nepieciešams siltums.
 • Vēlams nēsāt dabīgu apģērbu, kas nekairina ādu.

Ko mēs zinam par mālu?

Dabā visbiežāk ir sastopams sarkanais, dzeltenais, baltais, zilais, zaļais, brūnais māls, bet ir arī melnais māls (precīzi sakot – pelēcīgi-melnais), kas ir visretākais, taču ar ļoti spēcīgām farmakoloģiskajām īpašībām.

Mālam piemīt ārstniecisks spēks – tas novērš iekaisumu, sekmē sarkano asins ķermenīšu – eritrocītu, veidošanās procesu asinīs, kas sekmē anēmijas novēršanu. Ar māla palīdzību ārstē migrēnu, galvassāpes, asinsvadu, kuņģa-zarnu trakta, urīnizvadsistēmas, ādas un citu orgānu un sistēmu slimības. Māls ir spējīgs aktivizēt imūno sistēmu, uzlabot vielmaiņu, absorbēt toksiskās vielas, paātrināt brūču un čūlu sadzīšanu. No seniem laikiem ir zināms, ka nomazgāšanās ar mālu ūdeni uzlabo sejas krāsu un savelk poras. Tāpat senatnē bija zināma māla spēja kavēt pūšanas un sabrukšanas procesus.

Piemēram, jau tālā senatnē Senajā Ēģiptē, Senajā Ķīnā un Babilonijā produktu - gaļas, dārzeņu, augļu - saglabāšanai tika izmantots māla pulveris vai ūdens, kurā izšķīdināts māls. Visiem māla veidiem piemīt ārstnieciska iedarbība, bet no māla veida atkarīgs, cik šī ārstnieciskā iedarbība ir spēcīga.

Māla pulveris ir ideāls līdzeklis ķermeņa ietīšanai, vannām un maskām. Ārstēšana ar mālu ļauj efektīvi attīrīt poras, burtiski izvelk no tām netīrumus un ādas taukus; noloba nedzīvās epidermas šūnas, nolīdzina un tonizē ādu, sniedz tai svaigu, spīdošu izskatu. Kosmētiskās procedūras efektivitātes paaugstināšanai mālam pievieno dažādus komponentus: ēteriskās eļļas, sulas un augļu vai dārzeņu mīkstās daļas, olas baltumus vai dzeltenumus, pienu vai saldo krējumu u.t.t. Tas dod iespēju korīģēt kosmētiskā līdzekļa sastāvu uz māla pulvera bāzes atbilstoši ādas tipam.

Pelēcīgi-melnajiem māliem krāsu piešķir ogļūdeņradis un dzelzs. Ārstnieciskos nolūkos šie māli tiek izmantoti ar mērķi samazināt ķermeņa temperatūru, pie sirdsdarbības traucējumiem (aritmijām), pie iekaisīgām ādas slimībām, pie dažām iekšējo orgānu slimībām, pie artrozēm un artrītiem, sekmē ādas atjaunošanos. Kosmetoloģiskos nolūkos -  tas ir spēcīgs palīglīdzeklis cīņā ar lieko svaru.

Kosmētiskie māli – lielisks līdzeklis sejas un ķermeņa ādas kopšanai. Visdažādākos to veidus kosmētiskos nolūkos jau izmantoja  Senajā Ēģiptē un citur.

Ārstnieciskos mālus dažkārt jauc ar dūņām, kurām ir pilnīgi citāds sastāvs un lietošanas rekomendācijas. Ārstniecīskās dūņas ar māliem vieno tikai tas, ka gan vieni, gan otri ir dabīgie līdzekļi, kurus izmanto ārstniecībā un kosmētikā. Dūņu iedarbība ir daudz spēcīgāka un dziļāka: tām piemīt vietējā pretsāpju un sildoša iedarbība, tās efektīvi cīnās ar dažādas izcelsmas iekaisuma procesiem. Šādu iedarbību nosaka to sastāvs: dūņas satur minerālvielu nogulsnes, kuras ir bagātas ar veselīgām organiskām un minerālām vielām.

Kosmētisko mālu veidi

Pastāv daži mālu veidi, kurus var izmantot kosmētiskos nolūkos – piemēram, zilie, zaļie, baltie, sarkanie, melnie.

 • Sarkanie māli palīdz ādas kairinājuma un lobīšanās gadījumos.
 • Dzeltenajiem māliem ir izteikta atjaunojoša iedarbība.
 • Zilie māli ir efektīvi cīņā ar celulītu.
 • Baltie māli ir lieliski piemēroti jutīgai ādai.
 • Zaļie māli kalpo poru savilkšanai un ādas taukainības mazināšanai.
 • Melnie māli, kuri ir visretāk sastopami, izcili uzlabo vielmaiņu un ir spēcīgs palīglīdzeklis cīņā ar lieko svaru.

Neskatoties uz praktiski pilnīgu nekaitīgumu, ārstēšanai ar mālu, tā pat, kā ārstēšanai ar dūņām, ir savas kontrindikācijas. Primkārt, tie ir ākūtie iekaisuma procesi, hipertensija, tuberkuloze, varikoze, kā arī sirdskaites un sirds mazspēja. Šie aizliegumi, protams, neskar mālu sejas maskas: tās var izmantot pie jebkura ādas tipa un tām nav kontrindikāciju.