Karlovi Vari

Karlovi Vari ir viens no senākajiem un apmeklātākajiem kūrortiem pasaulē, kur tiek izmantota baleno un dūņu terapija. Mums zināmā Karlovi Vari vēsture sākās 1370. gada 14. augustā, kad Kārlis IV dāvāja pilsētai brīvību un tiesības, un dibināja pilsētu, bet kūrorta ziedu laiki bija 19.gs vidus līdz 20.gs. sākums, kad veidojusies pilsētas seja, kādu to pazīstam šodien.

Leģenda vēsta, ka medījot aļņus, karalis savainojis kāju, kuru vēlāk viņš izārstēja, pateicoties vietējam karstajam avotam. Kad Čehijas karalis un Romas Imperators Kārlis IV dibināja topošo Karlsbādes (Karlovi Vari) kūrortu, viņam pat prātā nevarēja ienākt, ka tas kādreiz iegūs vispasaules slavu. Bet Karlovi Varos, kopš atklāti turienes daudzie ārstnieciskie avoti un apkārtnes dabas bagātības, veselību atguvuši tūkstošiem cilvēku, arī tādas slavenības kā Mocarts, Šillers, Gēte, Kafka, Bahs, Bēthovens, Šopēns, neskaitāmas Eiropas galmu karaliskās personas. Arī  šī laika slavenības ar prieku ir atjaunojušās Karlovi Varos – Antonio Banderas, Roberts De Niro, Džons Malkovičs, Šārona Stouna, Denijs De Vito u.c., bet mūsdienās šīs dabas veltes pieejamas visiem, un tie, kuri neaizbrauc uz Karlovi Variem, var izmantot turienes dabas spēku savas valsts labākajās ārstniecības iestādēs.


Visbiežāk sanatorijas un kūrorta ārstēšanu izmanto šādu slimību ārstēšanā:

 • Kaulu-muskuļu sistēmas slimības – artrīti, reimatiskās, infekciozās, toksiskās, vielmaiņas, endokrīnās, traumatiskās izcelsmes poliartrīti. Hroniski spondiloartrīti un spondiloartrozes.
 • Lūzumi ar palēninātu kaulu audu veidošanos un to sāpīgums. Infekciozās un traumatiskās izcelsmes ostīti un periostīti. Infekciozie, toksiskie, traumatiskie miozīti, fibromiozīti, bursīti. Osteomielīti, kuriem nav nepieciešama ķirurģiskā ārstēšana.
 • Nervu sistēmas sslimības (perifērās un centrālās) – infekciozie, reimatiskie radikulīti, pleksīti, neirīti, neirofibromiozīti, arī sekundārās dabas. Perifērās nervu sistēmas ievainojumu un citu traumu sekas, kuriem nav nepieciešama ķirurģiskā iejaukšanās. Centrālās nervu sistēmas slimības.
 • Stress, izdegšanas sindroms
 • Elpošanas orgānu slimības – hroniskie bronhīti, saaugumi pēc traumām, operācijām, infekcijām (izņemot tuberkulozi).
 • Gremošanas orgānu slimības – kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūlas slimība remisijas periodā. Hroniskie kolīti, hroniskie hepatīti, hroniskie holecistīti, periholecistīti. Infiltrāti un saaugumi vēdera dobumā pēc traumām, operācijām, infekcijām.
 • Ģinekoloģiskās slimības – hroniskie endometrīti, sāpes menstruāciju laikā u.c.
 • Hroniskie prostatīti, sēklas pūslīšu iekaisums u.c.
 • Locītavu slimības  - artrīti, reimatoīdie artrīti u.c.
 • Kaulu, mīksto audu traumu sekas. Ilgstoši nedzīstošas brūces, trofiskās čūlas, pēc ievainojuma nedzīstošas čūlas.
 • Ādas slimības. Sēnīšu bojājumi, psoriāze, hroniskās ekzēmas, akne, ādas iekaisums un citi.