"Sanatorija pilsētā" - jauns klīnikas Premium Medical piedāvājums

2012. gada septembrī klīnika Premium Medical ieguva ekskluzīvas tiesības izmantot un piegādāt viena no pasaulē slavenākā kūrorta Karlovi Vari (Čehijā) ārstnieciskos un kosmētiskos dūņu, māla un magnija sāls produktus, ko piedāvā uzņēmums „Ludmila Jilkova –TORF” ar tirdzniecības zīmi „SFAGNUM balneo” un „SFAGNUM cosmetic”. Tādējādi klīnika Premium Medical uzsāk jaunu pakalpojumu līniju, izmantojot ekskluzīvos produktus no Karlovi Variem.
Leģenda vēsta, ka medījot aļņus, karalis savainojis kāju, kuru vēlāk viņš izārstēja, pateicoties vietējam karstajam avotam. Kad Čehijas karalis un Romas Imperators Kārlis IV dibināja topošo Karlsbādes (Karlovi Vari) kūrortu, viņam pat prātā nevarēja ienākt, ka tas kādreiz iegūs vispasaules slavu. Bet Karlovi Varos, kopš atklāti turienes daudzie ārstnieciskie avoti un apkārtnes dabas bagātības, veselību atguvuši tūkstošiem cilvēku, arī tādas slavenības kā Mocarts, Šillers, Gēte, Kafka, Bahs, Bēthovens, Šopēns, neskaitāmas Eiropas galmu karaliskās personas. Arī  šī laika slavenības ar prieku ir atjaunojušās Karlovi Varos – Antonio Banderas, Roberts De Niro, Džons Malkovičs, Šārona Stouna, Denijs De Vito u.c., bet mūsdienās šīs dabas veltes pieejamas visiem, un tie, kuri neaizbrauc uz Karlovi Variem, var izmantot turienes dabas spēku savas valsts labākajās ārstniecības iestādēs. 

Karlovi Vari ir viens no senākajiem un apmeklātākajiem kūrortiem pasaulē, un klīnika Premium Medical Jums to piedāvā izbaudīt tepat Rīgā. 

Jums ir iespēja izmantot priekšrocības, ko sagādā tuvums, kad nav jātērē ne laiks, ne līdzekļi, lai ilgstoši uzturētos sanatorijā vai kūrortā.


Mēs cienām un augstu vērtējam savu klientu laiku, aizņemtību, kā arī ņemam vērā tendences ārstniecībā, kad lielāks uzsvars tiek likts uz cilvēka organisma pašregulācijas spēju veicināšanu.

Lai gan straujajā dzīves ritmā arvien grūtāk ir atrast laiku, lai parūpētos par sevi un savu veselību, arvien biežāk secinām, ka zaudējot veselību, zaudējam arī dzīves kvalitāti un nevaram pilnvērtīgi izbaudīt tās dotās iespējas un arī sava darba augļus, tādēļ klīnika Premium Medical aicina - parūpējies par savu un savu tuvāko cilvēku veselību laikus!

Jau vairākus gadsimtus ārstniecībā plaši tiek izmantotas terapijas metodes, kurās pielieto dažādus dabas materiālus – dūņas, mālu, sāļus, minerālūdeni utt. Visi šie materiāli sava bagātīgā sastāva dēļ ir pielietojami ļoti plaša spektra veselības problēmu risināšanā.

Visplašāk dūņu, māla, sāls terapiju pielieto kustību aparāta (skeleta, muskuļu, locītavu), ādas, sirds un asinsvadu, kā arī ginekoloģisko  slimību ārstēšanā un profilaksē. Bez tam visiem šiem materiāliem piemīt lieliskas kosmētiskas  (savelkošas, ādas iekaisumu mazinošas, antioksidanta, attīrošas un abrazīvas jeb pīlinga) īpašības. 

Medicīnā katrai ārstniecības metodei ar dabas materiāliem ir arī savs apzīmējums – peloīdterapija (pelos no grieķu valodas: dūņas) ir ārstēšana ar dūņām, balneoterapija (balneum latīņu valodā: pelde) ir ārstnieciskā ūdens izmantošana terapijā, haloterapija (halos grieķu valodā: sāls) ir dziedzniecība, izmantojot sāli u.c.

Ir skaidrs, ka dabas vielas, to daudzveidīgais sastāvs, palīdz organismam pašam atjaunoties, dod „spērienu” organismam pašam sevi ārstēt. Būtiska nozīme ir tam, kur šie dabas materiāli iegūti, jo ne jau visiem māliem un dūņām piemīt ārstnieciskas īpašības. Dūņās, ko iegūst slavenā kūrorta Karlovi Vari tuvumā, ir ap 90% humīnskābju, kas padara šīs dūņas par īpaši vērtīgām. Tās satur arī daudzas citas vērtīgas vielas, tie ir hlora anjoni, amonija katjoni, visdažādākie minerālelementi u.c. Visas šīs vielas aktīvi iedarbojas caur ādu, un, nokļūstot organismā, kļūst farmakoloģiski aktīvas. Karlovi Varu kūdras dūņu sastāvā ir pilns menerālvielu, aminoskābju un mikroelementu spektrs, tajā skaitā dabīgie polisaharīdi, peptīdi, ap 20 aminoskābju, vitamīni, minerāļi, sterīni, hormoni, taukskābes, polifenoli un ketoni – kopā ap 70 vērtīgu komponentu.


Tāpat ļoti no svara ir pareiza šo materiālu sagatavošana un izmantošana, tādēļ to pielietošana būs efektīva un nekaitīga tikai tad, ja to darīs zinošs speciālists.

Piemēram, parasti dūņas  un mālus ārstniecības nolūkiem sasilda un tad liek aplikācijas, bet ir indikācijas, kad siltumu nedrīkst pielietot, bet ļoti labi līdz aukstas aplikācijas. Siltas dūņas uzlabo asinsriti un veicina vielu maiņu. Aukstas dūņas sašaurina asinsvadus un piebremzē vielu maiņu, bet abas procedūras veicina regulējošos procesus, attiecīgi normalizējot konkrēto orgānu funkciju. Tikai precīzi jāzina, kad kuru pielietot. Tāpat der zināt, ka dūņu vanna uztur siltumu 5 reizes ilgāk nekā parasta ūdens vanna. Arī aukstumu dūņas saglabā daudz labāk – tas palīdz, piemēram, tūskas mazināšanai artrožu gadījumos. Magnija sāls, piemēram, palīdzuzlabot šūnu reģenerāciju, attīra ādu, tam ir pretalerģiska un dezinficējoša iedarbība. Magnijam ir labvēlīga ietekme uz sirds un asinsvadu sistēmu, ir antistresa iedarbība, tas veicina C un E vitamīna apmaiņu organismā, kā arī mazina kalcija nogulšņu veidošanos. Vanna ar magnija sāls piedevu ļaus vieglāk sasildīties aukstajā gada laikā un ķermenim šo siltumu saglabāt daudz ilgāku laiku.Dūņās ir tikai organiskas vielas, kas gadu tūkstošiem trūdējušas bezskābekļa vidē, no atmirušām augu daļām veidojoties kūdrai. Tur ir olbaltumvielas, hormoniem līdzīgas substances, taukskābes un humīnskābes un neskaitāmas citas vielas.

Aizbraukt uz sanatoriju un ļauties atjaunojošajām procedūrām mūsdienās sanāk tikai retajam, bet stress, nelabvēlīgā apkārtējā vide, neveselīga pārtika un citi kaitīgie faktori nesaudzē mūsu organismu, tādēļ aicinām katru šādus sanatorijas pakalpojumus izmantot pilsētā, tepat mūsu Rīgā, un jūs noteikti jutīsities labāk.

Par "Sanatorijas pilsētā" pakalpojumiem lasīt šeit >>