Ķermeņa plastiskās operācijas

 Vēdera plastika

Vēdera plastikas operāciju visbiežāk izmanto sievietes, kurām grūtniecības laikā izstaipīti vēdera muskuļi un āda, cilvēki, kuri zaudējuši lieko svaru, bet āda palikusi nokarena, kā arī klienti ar uz priekšu izvirzījušos vēderu, kas nepazūd ne ievērojot diētu, ne nodarbojoties ar sportu. Ar vēdera plastiku iespējams palīdzēt gan sievietēm, gan vīriešiem. Operācijas gaitā tiek noņemti liekie vēdera lejas daļas taukaudi un āda un tiek nostiepti vēdera muskuļi.

Ar šīs procedūras palīdzību ir iespējams ievērojami mainīt un uzlabot pacienta izskatu un tādējādi paaugstināt arī pašapziņu, taču tā nav metode, lai atbrīvotos no liekā svara. Ja klients plāno ievērojami samazināt svaru, vēdera plastikas operācija būtu jāatliek uz vēlāku laiku. Tas pats attiecas uz sievietēm, kuras vēl plāno grūtniecību, jo tās laikā āda un muskuļi atkal var izstaipīties.

Pirms operācijas ārsts noteikti iegūs informāciju par klienta vispārējo veselības stāvokli, lietotajiem medikamentiem utt. Līdz minimumam jāsamazina vai vislabāk jāpārtrauc smēķēšana vismaz 4-6 nedēļas pirms operācijas, jo smēķēšana pagarina dzīšanas un atveseļošanās procesu. Pirms operācijas nedrīkst lietot asinis šķidrinošas zāles, piemēram, aspirīnu. Ārsts sniegs arī uztura un dzīvesveida uzlabošanas ieteikumus, lai operācijas rezultāts būtu pēc iespējas veiksmīgāks un saglabātos pēc iespējas ilgāk.

Pēc operācijas virsējie diegi tiek izņemti apmēram pēc nedēļas vai ilgāka laika, dziļāk esošie diegi iznāk pēc pāris nedēļām. Brūces ir jāsargā no mitruma. Atveseļošanās periodā ir jānēsā balstoša apakšveļa. Darbā atkarībā no slodzes veida vēlams atgriezties ne ātrāk kā pēc 1 - 2 nedēļām. Pēc operācijas var saglabāties uztūkums, īslaicīgas sāpes, operētā vieta var būt nejutīga. Sporta un citas nodarbes, kas prasa piepūli, var uzsākt pēc sešām nedēļām, bet vieglas slodzes treniņi tikai veicina atlabšanu. Atlabšanas periodā jāizvairās no sauļošanās un saunas. Lai gan pavisam rētas neizzūd, tās ar laiku kļūst gaišas un nolīdzinās līdz ar ādas virsmu. Vēlamais rezultāts saglabājas ilgstoši, ja klientam saglabājas stabils ķermeņa svars.

Operācijas ilgums: 2 līdz 5 stundas. Notiek stacionāri  ar vispārējo anestēziju.

Tauku atsūkšana (liposakcija)

Tauku atsūkšana (liposakcija) tiek veikta gan sievietēm, gan vīriešiem un ir viena no pieprasītākajām estētiskās ķirurģijas procedūrām. To visbiežāk veic vēderam, sāniem, augšstilbiem, to var veikt arī mugurai, pazodei, roku delmiem, ceļu un potīšu apvidum u.c. Tauku atsūkšana nav paredzēta svara samazināšanai, bet ķermeņa problemātisko vietu koriģēšanai. Vienas operācijas ietvaros tauku atsūkšanu var veikt vairākās ķermeņa vietās, taču nevar vienā reizē no taukaudiem atbrīvot visu ķermeni.

Pirms operācijas ārsts noteikti iegūs informāciju par klienta vispārējo veselības stāvokli, lietotajiem medikamentiem utt. Līdz minimumam jāsamazina vai vislabāk jāpārtrauc smēķēšana vismaz 4-6 nedēļas pirms operācijas, jo smēķēšana pagarina dzīšanas un atveseļošanās procesu. Pirms operācijas nedrīkst lietot asinis šķidrinošas zāles, piemēram, aspirīnu. Ārsts sniegs arī uztura un dzīvesveida uzlabošanas ieteikumus, lai operācijas rezultāts būtu pēc iespējas veiksmīgāks un tauku šūnas vēlāk neatjaunotos neveselīga dzīves veida ietekmē.

Ķermeņa vietā, kurā vēlams atbrīvoties no liekā tauku slāņa, teik veikts griezums, caur kuru ievada speciālu taukus šķīdinošu šķīdumu. Pateicoties šim škīdumam, tiek atvieglota tauku atsūkšana un samazināts uztūkums pēc operācijas. Ar griezuma vietā zem ādas ievadītas caurulītes un vakuuma palīdzību no ķermeņa tiek izvadīts šķidrums, pēc tam griezuma vietas tiek aizšūtas. Pēc operācijas nepieciešama elastīgs spiediena apsējs.

Pēc operācijas uztūkums parasti saglabājas nedēļu līdz pusotram mēnesim. Apmēram 6 nedēļas jānēsā speciāla apakšveļa. Diegi tiek izņemti apmēram pēc nedēļas, ja nav izmatoti diegi, kas uzsūcas paši. Darbā drīkst atgriezties jau pēc nedēļas, tomēr, ja darbs prasa piepūli, saudzējošs režīms vēlams vismaz mēnesi. Lai saglabātu rezultātu, kas pilnībā redzams pēc uztūkuma pazušanas, svarīgs ir pareizs uztura un fizisko aktivitāšu režīms. Tāpat ieteicamas arī vakuuma un citas tonizējošas masāžas.

Operācijas ilgums: 1 līdz 2 stundas. Notiek stacionāri  ar vispārējo vai spinālo  anestēziju.

Klīnika Premium Medical piedāvā arī jaunāko liposakcijas metodi - lāzera lipolīzi.

Ķermeņa formu korekcija ar implantiem (sēža, ikru muskuļi)

Sēžas un ikru formas korekciju veic gan sievietēm, gan vīriešiem - visbiežāk, ja ir muskuļu asimetrija, neattīstīts muskulis, traumas rezultātā radies bojājums u.c. Ar implantu muskuļiem tiek piešķirta vēlamā forma un uzlabots

kopējais izskats. Ikru muskuļa operācijas laikā grieziens tiek veikts ceļa locītavas iekšpusē, tādēļ rēta ir faktiski neredzama.  Operācijas laikā var veikt arī tauku atsūkšanu potītēm, ceļgalam vai augšstilbu sānos.
Operācijas ilgums: 1 – 2 stundas. Notiek stacionāri  ar vispārējo anestēziju.

Sēžas formas korekcijas operācijas laikā tiek izveidota pilnīgākā forma vai uzlabotas kontūras. Var izmantot izmpalntus vai cilvēka paša taukaudus. Griezums tiek veikts vietā, kur sēža pāriet augšstilbā vai krokā pie tūpļa, izveidojot kabatiņu, kur ievietot implantu.

Pirmajās dienās pēc operācijas var būrt zilumi, sāpes, pietūkums, nejutīgums. Nedrīkst atrasties sēdus stāvoklī un gulēt uz muguras apmērm 2-3 nedēļas pēc operācijas. Ieteicams vilkt kompresijas veļu.

Operācijas ilgums: 2 stundas. Notiek stacionāri  ar vispārējo anestēziju.

Labioplastika - mazo kaunuma lūpu korekcija

Tas ir ļoti intīms jautājums, tādēļ par to sievietēm bieži vien nav ar ko aprunāties – pat ar labākajām draudzenēm tā īsti negribas. Tomēr, kā apgalvo speciālisti, pārāk lielas vai neproporcionālas mazās kaunuma lūpas dzīves kvalitāti bojā ļoti daudzām sievietēm. Ja mazās kaunuma lūpas ir palielinātas un atrodas ārpus lielajām kaunuma lūpām, tās var traucēt īstenot atsevišķus hobijus, tās var ierobežot sportošanā, arī profesionālajā darbā (piemēram, modelēm, kam jādemonstrē peldkostīmi vai apakšveļa), tās var viegli tikt traumētas, noberztas, nemaz nerunājot par to, kā sieviete jūtas emocionāli un intīmajā dzīvē. Estētiskā ķirurģija piedāvā labu iespēju sievietēm novērst šo nelielo defektiņu un uzlabot labsajūtu un komfortu.

Pirms operācijas ārsts noteikti iegūs informāciju par klienta vispārējo veselības stāvokli, lietotajiem medikamentiem utt.

Operācijas laikā ķirurgs veiks šī orgāna izmēra un vajadzības gadījumā proporciju korekciju. Pēc operācijas jāseko līdzi higiēnai – 3 dienas ieteicams pēc katra tualetes apmeklējuma noskalot operēto vietu ar vieglu antiseptisku līdzekli, piemēram, kumelīšu tēju, regulāri jānomazgājas dušā. Jālieto maigi biksīšu ieliktnīši. Operētā vieta 3 - 4 dienas būs jutīga sēžot. Diegi tiks izņemti pēc 10 dienām. Vismaz 2-3 nedēļas jāatturas no sportošanas, peldēšanās, nevajag iet vannā un pirtī. Apmēram 2 nedēļas jāatturas arī no intīmajām attiecībām. Pēc operācijas rētas nepaliek, un jutība netiek ietekmēta.

Operācijas ilgums: 30- 45 min. Notiek stacionāri  ar vispārējo anestēziju.