Falloplastikas operācijas ar implantiem (falloendoprotezēšana)

Falloendoprotezēšana ir ķirurģiska impotences ārstēšana, kas var palīdzēt daudziem vīriešiem, kuriem dažādu iemeslu dēļ radusies impotence vai erekcijas traucējumi.

Pasaulē tiek izmantoti vairāku veidu falloplastikas imlpanti un konstrukcijas, arī hidrauliskās, bet dr. Konstantīns Kalnbērzs izmanto sava tēva Viktora Kalnbērza izgudroto un uzlaboto endoprotēzi, kas ir patentēta daudzās pasaules valstīs, tajā skaitā ASV, Francijā, Zviedrijā, Vācijā, Lielbritānijā, un kas ir veidota no polietilēna – tā ir viela, kuru drīkst izmantot endoprotezēšanā.

Viktora Kalnbērza izgudrotās protēzes vislielākā priekšrocība ir tāda, ka tā neiznīcina kavernozo ķermeni, saglabājot atlikušo dabīgo erekciju – atšķirībā no ASV izmantotajām hidrauliskajām protēzēm. Viktors Kalnbērzs šādu falloendoprotezēšanas operāciju pirmo reizi veicis 1963. gadā.

Konstantīns Kalnbērzs sāktnēji asistējis tēva operācijās, bet vēlāk jau pats uzsācis šāda veida operācijas, kopumā veicot ap 300 falloendoprotezēšanas operāciju.  

Operācijas laikā dzimumloceklī tiek ievietota endoprotēze, kas piešķir tam apjomu un garumu neatkarīgi no saglabājušās dabiskās erekcijas pakāpes, kā arī pastāvīgu pasīvo erekciju. Endoprotēze dzimumakta laikā nekairina dzimumorgānu gļotādu ne vīrietim, ne sievietei, endoprotēzei ir stabila fiksācija, kas nodrošina to, ka audi netiek traumēti. Falloendoprotēze tiek ievietota ekstrakaverni, pateicoties tam, pastāv iespēja, ka vīrietim var atjaunoties dabiskā erekcija. Ķirurģiskās iejaukšanās pēdas ir viegli maskējamas, ir labs kosmētiskais efekts. Klientam pēc šādas operācijas saglabājas gan dzimumlocekļa kustīgums, gan bērnu radīšanas funkcija. Endoprotēze saglabā savu funkciju visu atlikušo mūžu.

Operācijas laikā tiek veikts samērā neliels grieziens dzimumlocekļa virspusējā daļā, pēc iespējas mazāk traumējot audus. Falloendoprotezēšana vīriešiem nodrošina ne tikai iespēju veikt dzimumaktu, bet arī ļauj atgūt pašvērtējumu, psiholoģisku komfortu, darba spējas un dzīvesprieku.

Ar plastisko operāciju palīdzību vīriešiem var palīdzēt arī novērst iedzimtus dzimumorgānu attīstības traucējumus, novērst slimību izraisītus patoloģiskus izliekumus, koriģēt dzimumlocekļa priekšādiņas formu un lielumu, veikt sterilizācijas operāciju vīriešiem, veikt dzimumlocekļa garuma un apkārtmēra palielināšanas operācijas u.c.

Operācijas ilgums: 2 – 4  stundas. Notiek stacionāri  ar vispārējo anestēziju. Pēcoperācijas atlabšanas periods stacionārā 10-14 dienas.

Interesanti fakti

  • 1945. gadā Krievijā Nikolajs Bogorazs veic falloplastiku, lietojot ribu kā implantu.
  • 20. gs. 60. tajos  gados ASV uzsāk impotences ārstēšanu ar silikona implantiem.
  • Viktors Kalnbērzs izveido principiāli jaunu protēzi un 1963. gadā 19. decembrī   Rīgā veic savu pirmo falloplastikas operāciju, un kopš tā brīža tās veic regulāri.
  • Viktors Kalnbērzs pilnveido falloprotēzes un rada jaunas, saņemot patentus ASV, Francijā, Zviedrijā un daudzās citās pasaules valstīs. Protēze ir unikāla ar to, ka tā neiznīcina kavernozo korpusu.
  • Viktors Kalnbērzs veic  daudzas falloendoprotezēšanas operācijas dažādu valstu un dažādu nodarbošanos pārstāvjiem, tajā skaitā  augsta ranga PSRS, Čehoslovākijas, Kubas tā laika darbiniekiem, piemēram, 1981. gada 16. jūnijā  - Kubas līdera Fidela Kastro miesassargam.  Īpaši šāda veida palīdzība bija nepieciešama PSRS kosmonautiem, jo ilgstoša uzturēšanās izplatījumā šī darba veicējiem radīja potences problēmas. Viktora Kalnbērza darba muzeja istabā Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā glabājas liecības par šīm veiktajām operācijām.
  • Viktora Kalnbērza aizsākto darbu turpina viņa dēls, Prof., Med.h.Dr. plastikas ķirurgs, traumatologs ortopēds Konstantīns Kalnbērzs.