Zobārstniecība

Skaisti un kopti zobi visos laikos ir bijuši ne tikai viens no veselības, bet arī veiksmīgas dzīves, augsta pašvērtējuma un pat karjeras izaugsmes priekšnoteikumiem. 

Piedāvājam:

• Mutes dobuma veselības diagnostiku

• Zobu kariesa ārstēšanu

• Endodontiju (zobu kanālu ārstēšana)

• Zobu protezēšanu un implantēšanu

• Mutes dobuma ķirurģiju

• Sakodiena korekciju

• Periodontīta ārstēšanu

• Zobu higiēnu

• Zobu balināšanu mājas apstākļos

Zobārstniecības pakalpojumu cenrādis >>

Klīnikā Premium Medical tiek nodrošināts darbs ar labāko mūsdienu aparatūru un materiāliem, kā arī augstākās kategorijas sterilizācija (B+ klases autoklāvs).

Klīnikas zobārsti un higiēnisti >>>

Klientu ērtībai dažādu sarežģītu stomatoloģisku gadījumu risināšanai klīnika Premium Medical ir noslēgusi sadarbības līgumu ar RSU Stomatoloģijas institūtu, kur pieejams viss sarežģītu stomatoloģisku gadījumu ārstēšanai nepieciešamais aprīkojums un personāls. Saviem klientiem klīnika nodrošina šo pakalpojumu pieejamību. 

Klīnika Premium Medical ir noslēgusi līgumu ar apdrošināšanas sabiedrību BTA par zobārstniecības pakalpojumu sniegšanu.

Zobu veselības diagnostika

Regulāras zobu veselības pārbaudes palīdz ilgstoši nodrošināt un saglabāt veselus zobus pat tad, ja nav akūtu sāpju vai citu sūdzību. Pārbaudes laikā ārsts novērtēs jūsu zobu un mutes dobuma veselību, noteiks optimālāko ārstēšanu, sniegs individuālus padomus. Pilnu mutes diagnostiku veic kombinējot informāciju, kas iegūta izmeklējot pacientu gan klīniski, gan rentgenoloģiski. Sarežģītos gadījumos nepieciešama subspeciālistu konsultācija.

Zobu higiēna

Profesionāla zobu higiēna, ja to veic regulāri, palīdz ilgstoši saglabāt veselus zobus, smaganas un zobu saistaudus, palīdz novērst tādu problēmu kā nepatīkama smaka no mutes. Mutes dobuma higiēnas procedūras laikā higiēnists noņems zobakmeni un zobu aplikumu, veiks zobu pulēšanu ar profesionālām fluoru saturošām pastām, kā arī sniegs ieteikumus par pareizu zobu kopšanu.

Zobu kariesa ārstēšana

Kariess ir zoba cieto audu bojājums. Svarīgi ir laikus atklāt kariozo procesu un pēc iespējas ātrāk to novērst. Jo ātrāk tiek uzsākta ārstēšana, jo mazāks būs zoba bojājums. Turklāt jāņem vērā, ka saslimšanas sākumā cilvēkam sūdzību parasti nav, tikai vēlāk parādās sūdzības par jutību uz saldu, skābu, aukstu. Ja kariess nav laikus ārstēts, veidojas zobu nerva iekaisums, un tad ārstēšana kļūst ilgāka un sarežģītāka.

Kariesu izraisa patogēno mikroorganismu klātbūtne mutes dobumā, kas kombinējas ar paviršu zobu tīrīšanu, neregulāru ēšanas režīmu (visbiežāk saistīta ar informācijas trūkumu, nepareizu zobu birstes vai pastas izvēli).

Endodontija

Endodontija ir zobu sakņu kanālu ārstēšana. Bieži vien tieši ar profesionālu endodontijas speciālistu un modernu tehnoloģiju palīdzību cilvēkam tiek saglabāts jau teju zaudēts zobs un pagarināta nedzīva zoba dzīve.

Zoba kanāli visbiežāk jāārstē tad, ja to skārusi infekcija, un cilvēks jūt sāpes, īpaši uzkožot, bet kanālu ārstēšana var būt nepieciešama arī citos gadījumos, piemēram, ja ir bijusi zoba trauma vai nepieciešama protezēšana. Zoba endodontiskajā ārstēšanā ietilpst zoba kanālu mehāniska un ķīmiska apstrāde infekcijas likvidēšanai, kanāla aizpildīšana, sakņu kanāla pārāstēšana, saknes gala mikroķirurģija, ielūzušu instrumentu izņemšana u.c. Tūlītēja zoba kroņa daļas noslēgšana nodrošina zobu kanālus no tālākas infekcijas izplatīšanās.

Nereti zobārstiem nākas veikt kanālu pārārstēšanu. Visbiežākie iemesli tam ir nepārejošas sāpes, kanāla pildījuma defekts, kas redzams rentgena uzņēmumā, ir saglabājies iekaisuma perēklis zem saknes, iespējams, zobā ir vēl kāds kanāls, kas palicis neārstēts.

Kanālu ārstēšana tiek veikta lokālajā anestēzijā un ir nesāpīga.

Zobu protezēšana un implantēšana

Zobu protezēšana ir trūkstošo vai daļēji trūkstošo zobu aizvietošana funkciju un sakodiena nodrošināšanai, kā arī zobu un sejas estētiskā izskata uzlabošanai. Mūsdienu tehnoloģijas piedāvā dažādus problēmu risinājumus. Iespējams veikt zaudēto zoba audu restaurāciju ar neizņemamām protēzēm - kroņiem, tiltveida protēzēm, kosmētisku zobu virsmas atjaunošanu ar porcelāna plāksnītēm (venīriem), trūkstošo zobu aizvietošanu ar implantiem, daļēju zoba kroņa bojājuma atjaunošanu ar inlejām un onlejām, kā arī trūkstošo zobu aizvietošanu ar izņemamām protēzēm. Protezēšanas metodes izvēle atkarīga gan no klienta vēlmēm, gan no objektīvā zobu stāvokļa. Mūsu klīnikas speciālisti palīdzēs jums izvēlēties vispiemētotāko protezēšanas veidu.

Klīnikas Premium Medical speciālisti strādā ar Šveices firmas Strautmann ražotajiem implantiem (Straumann®Dental Implant System), kas gatavoti no augstākās kvalitātes materiāliem un izceļas ar īsāku mākslīgās saknes ieaugšanas laiku, uzlabotu kaula aizstāšanas metodi un līdz ar to samazinātu implanta komplikāciju un implanta zaudēšanas risku. 

 

Vairāk par Strautmann implantiem var uzzināt Strautmann mājas lapā >>

Mutes dobuma ķirurģija

Mutes dobuma ķirurģija ietver dažādas sarežģītības zobu un zobu sakņu ekstrakciju, operācijas trūkstošo zobu aizvietošanai ar implantiem, zobu sakņu galu rezekciju u.c. Viena no biežāk veiktajām operācijām ir gudrības zoba ekstrakcija – vai nu tāda, kas ir daļēji šķīlies, vai arī nemaz nav šķīlies. Operācijas notiek lokālā vai kombinētā anestēzijā.

Ortodontija - sakodiena korekcija

Ortodontija ir stomatoloģijas nozare, kas nodarbojas ar nepareiza sakodiena un šķību zobu koriģēšanu. Mūsdienu tehnoloģijas arī šo problēmu risināšanai piedāvā plašas iespējas, turklāt tam nav nekādu vecuma ierobežojumu. Ortodontiskās konstrukcijas tiek ražotas no mūsdienīgiem, viegliem, ērtiem un drošiem materiāliem. Pašlaik vispopulārākais un efektīvākais veids sakodiena korekcijai ir brekešu (skavu) sistēma, kas rada dinamisku un pastāvīgu spiedienu uz nepareizi novietoto zobu, kā rezultātā tas pakāpeniski pārvietojas normālā stāvoklī. Viena no mūsdienīgākajām izstrādnēm ortodontijas jomā ir tā dēvētās lingvālās breketes. Šī konstrukcija tiek izvietota uz zobu iekšējās virsmas, tādējādi radot ārstniecisko efektu, bet apkārtējiem tā paliek nemanāma.

Periodontīta ārstēšana

Periodontīts ir zoba balstaudu iekaisums, kas saistās ar saistaudu un kaulaudu noārdīšanos. Šis nav atgriezenisks process, jo pilnībā atjaunot zudušo nav iespējams. Tomēr ārstējot var sekmīgi likvidēt smaganu iekaisumu un atveseļot zoba balstaudus, novēršot tālāku slimības attīstību un balstošā kaula zudumu.Galvenās pazīmes, kas liecina, ka ir jau attīstījies periodontīts, ir smaganu asiņošana, smaganu pietūkums un apsārtums, nepatīkama smarža un garša mutes dobumā, zobu kustīgums.

 Zobu balināšana mājas apstākļos

Zobu balināšana ir zobārstniecības procedūra, kas ļauj zobiem atjaunot laika gaitā dažādu iemeslu dēļ (smēķēšana, kafijas iedarbība u.c.) zudušo dabīgo baltumu, un tā ir viena no efektīvākajām metodēm zobu estētiskā izskata uzlabošanai.

Klīnika Premium Medical piedāvā zobu balināšanu, ko klienti var veikt mājas apstākļos ar individuāli izgatavotām zobu kapēm. Vizītes laikā klientam tiek noņemts zobu nospiedums un noteikts piemērotākais balinošā gēla veids ( tie atšķiras pēc koncentrācijas).  

Mājas apstākļos klients, uzliekot gēlu uz kapes priekšpuses, var veikt zobu balināšanas procedūru dažas stundas dienā vai arī guļot pa nakti.

Zobu higiēniste Evija Mailo uzsver, ka zobu balināšana mājas apstākļos ir saudzīgāka. Bieži vien, veicot to zobārstniecības kabinetā, lai iegūtu tūlītēju rezultātu, zobi kļūst ļoti jutīgi. Mājas balināšanas procedūra var ilgt no 1 - 3 nedēļām, kopumā veicot līdz 14 zobu balināšanas seansiem atkarībā no zobu jutīguma. Ja zobi ir jutīgi, balināšanas procedūru ieteicams veikt katru otro dienu, ja zobu jutība nav izteikta, balināšanu var veikt katru dienu. Balināšanu var veikt tikai tad, ja zobi un smaganas veseli. Zobu krāsa var kļūt gaišāka par 2-3 toņiem.

Vēl viena zobu balināšanas mājas apstākļos priekšrocība ir, ka klients to var kontrolēt pats  un ja pēc kāda laika pēc balināšanas šķiet, ka zobi vairs nav tik balti, tad var pāris reizes atkārtot procedūru, un zobi atkal būs mirdzoši balti.

Klīnikas Premium Medical zobārstniecības kabinets aprīkots ar šodrīd vismodernāko aparatūru un tehnoloģijām,kas pieejamas ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ 

Zobārstniecības vēsture

Senākais zināmais rokraksts ēģiptiešu dziedniecības maģijā – Ebera papiruss – liecina, ka jau pirms 4000 gadu senos ēģiptiešus ir nodarbinājuši jautājumi par zobu kopšanu un ārstēšanu. Tajā ir aprakstīti padomi, „kā stiprināt zobus” un pat plombes – zobu pildījuma recepte, kura sastāvā bija samalts akmens, okers un medus.

Hipokrāts (460 – 377 p.m.ē) pret zobu sāpēm ieteica izmantot karsto dzelzi, kas sadedzināja nervu, tādējādi remdējot zobu sāpes. Ar karstu dzelzi zobus ārstēja līdz pat 1829. gadam. Lielākā daļa pacientu ārstēšanas laikā zaudēja samaņu. Lai nomērdētu vaļēju nervu, izmantoja arī arsēnu, tādējādi cilvēku atbrīvoja no sāpēm. Pret zobu sāpēm izmantot arsēnu ieteica jau slavenais persiešu ārsts Abū Bakr Muhammad b. Zakariyā ar-Rāzī ( ap 850. – 926. g. m.ē). Eiropā arsēns zobu ārstēšanai tikai izmantots līdz pat mūsu gadsimtam. Anestēzijas viduslaikos vēl nebija, tādēļ pacienti pirms zobu ārstēšanas izdzēra daudz alkohola.

Tuvajos Austrumos cilvēki zobus tīrīja jau ap mūsu ēras 500. gadu. Zobu kociņi, ko sauc par sivākiem vai misvākiem, piemēram, Sauda Arābijā tiek izmantoti arī mūsdienās. Visbiežāk tie bija apbērti ar ingvera pulveri, bengāliešu pipariem vai samērcēti alaunā - sērskābes dubultsālī. Kociņa viens gals atgādina mazu birstīti. Leģenda vēsta, ka pravietis Muhameds, pat uz nāves gultas guļot, esot pieprasījis zobu kociņus.

Vēl viduslaikos cilvēki uzskatīja, ka zobus bojā tārpi, kas izgraužas cauri zobiem.

Eiropā 18. gadsimtā sāka izmantot zobu birstes, taču Ķīnā birstītes, kas pēc formas līdzinās mūsdienu zobu birstēm, tikušas izmantotas jau 16. gadsimtā. Arī amalgāms nav mūsdienu izgudrojums – jau mūsu ēras 659. gadā ķīnietis Su Kung aprakstīja zobu pildījumu no „sudraba mīklas”. Vēlāk gan par šo recepti tika uz ilgu laiku aizmirsts.

18. gadsimtā sāka izmantot implantus – suņu, mērkaķu, aitu zobus, bet kopš 19. gadsimta sākuma izmanto mākslīgos zobus. Anglijā bija populāri implantēt citu cilvēku zobus – nabadzīgajiem cilvēkiem izrāva zobus, lai pārstādītu bagātniekiem. Jau 1484. gadā itāliešu ārsts Džovanni d’ Arcolli izgatavoja zelta plombes, ko, protams, varēja atļauties tikai bagātākā sabiedrības daļa.

Ar zobu izraušanu nodarbojās nevis ārsti, bet bārddziņi – līdz pat 19. gadsimtam.

1846. gada 30.septembrī amerikāņu zobārsts Viljams Grīns Mortons pirmo reizi anestēzijas nolūkos izmantoja ēteri. Nebija svešs arī hloroforms un smieklu gāze. Tāpat kā daudzas citas medicīnas nozares, arī zobārstniecība līdz ar anestēzijas iespējām ir gājušas lieliem soļiem uz priekšu, mūsdienās piedāvājot gandrīz neierobežotas iespējas.