Standartizēta "CHECK-UP" programma sievietei un vīrietim

Ievads

"Cilvēki ir paradoksālas būtnes – jaunībā viņi izklaidējas un spēka gados tērē savu veselību smagā darbā, lai nopelnītu pēc iespējas vairāk naudas. Tā vietā, lai par šo naudu izbaudītu atpūtu vecumdienās, viņiem nākas to atstāt dakteriem, lai labotu jaunībā iztērēto veselību."

"Standard CHECK-UP" programma ir paredzēta gan sievietēm, gan vīriešiem bez īpašām sūdzībām par veselību, kuri vēl nav sasnieguši 40 gadu vecumu.

40 gadu vecums ir uzskatāms par "robežu", kad veselībai ir jāpievērš krietni lielāka uzmanība, jo arvien aktīvāk sāk izpausties dažādi veselības traucējumi un pieaug saslimstību riski.

Kas tiek pārbaudīts "Standard CHECK-UP" programmā?

Programma ir sastādīta atsevišķi sievietēm un vīriešiem, lai novērtētu to svarīgākos veselības rādītājus. Programmā kompleksi tiek novērtēti:

  • Vitālie rādītāji (augums, svars, asinsspiediens, ĶMI, u.c.).
  • Analīzes (asins, urīna, koprogrammas) organisma vispārējā stāvokļa un iekšējo orgānu darbības pilnvērtīgai izvērtēšanai (piem. asins sastāva, nieru, aknu, vairogdziedzera darbības, iekaisumu, infekcijas slimību, onkomarķieru u.c.).
  • Sirds veselība.
  • Elpošanas orgānu stāvoklis.
  • Vēdera dobuma orgānu stāvoklis.
  • Sievietes/ vīrieša veselība.
  • Balsta un kustību aparāts.s

Programmas rezultāts

Programmas rezultāts ir kopsavilkums no veikto analīžu, izmeklējumu, speciālistu slēdzienu rezultātiem, kas tiek pārrunāts ar pacientu programmas noslēgumā ģimenes ārsta konsultācijā.

Ja tiek konstatētas novirzes no normas kādā no rādītājiem, programmas noslēgumā ģimenes ārsts dod slēdzienu par nepieciešamo ārstēšanu vai papildus izmeklējumiem.

Pieteikšanās programmai

Pieteikties "Standard CHECK-UP" programmai var zvanot uz Premium Medical zvanu centru pa tālruni 66011160 vai sūtot vēstuli uz e-pasta adresi info@premiummedical.lv ar lūgumu sastādīt "CHECK-UP" programmas grafiku. Klīnikas atbildīgais darbinieks sazināsies ar interesentu un saskaņos vēlamos un iespējamos vizīšu laikus klīnikā.

Visbiežāk uzdotie jautājumi par "Standard CHECK-UP" programmu

1 J: Vai ir iespējams visu programmu iziet vienā dienā, līdzīgi kā "ieguļoties" slimnīcā?
  A: Teorētiski tas ir iespējams, taču mēs to nerekomendējam. Tādējādi krītas procesa kvalitāte un pacienta motivācija, sasteigtā režīmā cilvēkam ir grūti koncentrēties uz  veselības stāvokļa detaļām, kas var būt svarīgas izvērtēšanai. Tāpat arī cilvēks var nogurt no procesa, tādējādi iegūstot negatīvu pieredzi.
2 J: Es zinu, ka es esmu veicis dažus no izmeklējumiem iepriekš, vai man tie ir jāveic vēlreiz?
  A: Visu izmeklējumu slēdzienus būtu vēlams parādīt programmas vadītājam, viņš izvērtēs, vai ir nepieciesāms tos veikt atkārtoti. Par to ir jāinformē sastādot programmas grafiku.
3 J: Man ir savs ginekologs, vai man būtu nepieciešams apmeklēt Premium Medcial ginekologu programmas ietvaros šajā klīnikā?
  A: Ja Jūs apmeklējiet savu ginekologu regulāri, vienu reizi gadā profilakses nolūkā, tad nav nepieciešams. Bieži vien sievietes griežas pie ginekologa neregulāri, tikai ar sūdzībām vai problēmjautājumiem, šādās vizītēs parasti uzmanība profilaksei pievērsta netiek.
4 J: Ja es izeju pilnu programmu šogad, vai man tāda pati būs jāiziet nākamgad?
  A:
Programmas aktivitātēm ir norādīts to veikšanas periods, tādējādi katru gadu sastādot "CHECK-UP" grafiku ir jāņem vērā, kuras aktivitātes ir vai nav jāveic. Ja profilaktiskās pārbaudes tiek veiktas klīnikā Premium Medical, sastādot grafiku, mūsu atbildīgais darbinieks noskaidros veicamās aktivitātes.
5 J: Vai tiešām sievietēm ir nepieciešams regulāri pārbaudīt sirds veselību, jo sirds slimības taču vairāk piemīt vīriešiem?
  A: Diemžēl sieviešu labā sirds veselība ir mīts. Latvijas kardiologu biedrība sirds slimības ir nosaukusi par galveno sieviešu mirstības cēloni Latvijā. Katrai sievietei regulāra sirds veselības pārbaude ir ne mazāk nepieciešama kā ginekologa apmeklējums vai onkoloģiskie izmeklējumi.
6 J: Esmu dzirdējis, ka spirogrāfijas izmeklējumi ir jāveic tikai smēkētājiem, kādēļ tie ir iekļauti programmā?
  A: Modernā dzīvesveida un ilgstoši telpās pavadītā laika ietekmē pieaug plaušu un elpvadu saslimstība cilvēku bez kaitīgiem ieradumiem vidū. Izmeklējumu ir paredzēts veikt reizi 3 gados.
7 J: Vai es varu būt pilnībā drošs par savu veselību, ik gadus izejot "CHECK-UP" standarta programmu?
  A: Piedāvātā programma palīdz novērtēt nopietnākos, biežāk izplatītos veselības traucējumus šajā vecuma grupā. Var gadīties, ka cilvēka veselībai pastāv problēma, kas nav konstatēta programmā, jo konkrētie izmeklējumi par to nav veikti. Tādēļ ir ļoti svarīga 60min ilgā pacienta saruna ar programmas vadītāju, lai varētu atklāt visas iespējamās aizdomas par veselības problēmām.
8 J: Esmu plānojis pārbaudīt sirdi un pieteikties "Cardio CHECK-UP" programmai, taču tāpat vēlos arī pārbaudīties šajā programmā. Vai man pieteikties uz abām?
  A: "Standard CHECK-UP" programmā ir iekļauti visi "Cardio CHECK-UP" izmeklējumi, tādēļ uz abām programmām nav jāpiesakās.
9 J: Man ir 15 gadus vecs dēl, pusaudzis. Es vēlētos pilnībā pārbaudīt viņa veselību. Vai es varu viņu pieteikt uz "Standard CHECK-UP"?
  A: Mūsu klīnikā profilaktisko aprūpi bērniem sākot ar piedzimšanu un pusaudžiem līdz 17 gadu vecumam veic ārsti pediatri. Katram no bērnu un pusaudžu vecumiem ir izstrādāts savs profilaktiskās apskates protokols, pēc kura ārsts pediatrs novērtē vispārējo veselības stāvokli. Tādēļ mēs ieteiktu sākotnēji apmeklēt tieši pediatra profilaktiskās apskates konsultāciju, kuras laikā ir iespējams kopā ar ārstu ieplānot papildus izmeklējumus un konsultācijas, ja tādas būs nepieciešamas.