CARDIO CHECK-UP

CARDIO CHECK-UP programma ar padziļinātu diagnostiku un analīzēm

elektrokardiogrammaKlīnikā Premium Medical ir izveidota specializētas sirds pārbaudes programmas Cardio CHECK-UP, kuras sniedz iespēju interesentiem ātri un detalizēti novērtēt savas sirds veselības stāvokli, veicot diagnostikas izmeklējumus, analīzes, izmantojot modernas tehnoloģijas augsti kvalificētu ģimenes ārstu un kardiologu vadībā, kā arī veikt padziļinātus ģenētiskos izmeklējumus.

Saskaņā ar statistikas datiem tieši sirds un asinsvadu slimības ir galvenais priekšlaicīgas mirstības iemesls ne tikai Latvijā, bet arī Eiropas Savienībā. Latvijā ik gadu vairāk nekā 56% cilvēku mirst sirds slimību dēļ. Labās ziņas ir tās, ka gandrīz 80% no priekšlaicīgiem sirds infarktiem un smadzeņu insultiem var tikt novērsti, ievērojot individuālus profilaktiskos norādījumus. Regulāra savas veselības pārbaude ir svarīgākais no faktoriem, kas palīdz nodrošināt cilvēka dzīvei augstu kvalitāti un produktivitāti.

Kādas ir sirds veselības problēmas?

Sirds un asinsvadu slimības skar sirdi un tuvējos asinsvadus. Tās var izpausties dažādos veidos, piemēram, ar augstu asinsspiedienu, koronāro artēriju slimību, sirds kaiti un insultu. Biežākie priekšlaicīgas mirstības iemesli ir miokarda infarkts un stenokardija.

Sirds veselība ir atkarīga no paradumiem un dzīvesveida. Ikviens kardiologs zin, ka slimību profilakse būs efektīva tikai tad, ja tā būs vērsta uz galvenajiem individuālajiem riska faktoriem - smēķēšanu, uzturu, fiziskajām aktivitātēm, alkohola lietošanu un psihosociālo stresu.

Galvenie sirds veselības riska faktoru indikatori ir paaugstināts asinsspiediens, palielināts holesterīna un cukura līmenis asinīs, smēķēšana, alkohola lietošana, palielināts svars, kā arī psihoemocionāls stress un regulāras pārslodzes.

Programmas īpašā cena: 395 EUR

Cena par atsevišķiem pakalpojumiem: 458, 10 EUR

Programmā iekļautie pakalpojumi:

  • Kardiologa plānveida konsultācija
  • Analīzes (asins, urīna, koprogramma) organisma vispārējā stāvokļa un iekšējo orgānu darbības pilnvērtīgai izvērtēšanai.
  • EKG pieraksts un analīze
  • Veloergometrijas pieraksts un analīze
  • Kardiologa programmas noslēguma konsultācija

CARDIO CHECK-UP programmas norise

Sirds pārbaudes programmā tiek konstatēti pacienta galvenie sirds veselības riska faktoru indikatori, kā arī tiek pārbaudīta sirds darbības kvalitāte, veicot atsevišķus sirds darbības funkcionālus izmeklējumus. Pacientiem līdz 40 gadu vecumam bez sūdzībām Cardio CHECK-UP programmu ir ieteicams veikt ik pēc 3 gadiem, savukārt, pārsniedzot 40 gadu vecumu, tā ir veicama katru gadu. Pēc 40 gadu vecuma sirds veselībai ir tendence pasliktināties straujāk.

Ģenētiskie testi padziļinātākai veselības pārbaudei

Premium Medical ir pirmā klīnika Latvijā, kas piedāvā kas piedāvā personalizētu sirds un asinsvadu slimību novērtēšanas testu, kas apvieno šo slimību ģenētiskos rādītājus ar indivīda dzīves veidu un paradumiem. Bet, pats galvenais - klīnikas speciālisti kardiologi klientam saprotamā valodā izskaidro ģenētisko analīžu rezultātus un iesaka, ko turpmāk darīt tieši konkrētajam pacientam, lai šos riskus samazinātu.

Ģenētisko testu var veikt papildus CRADIO CHECK -UP programmai, programmā tas nav iekļauts. Tests tiek veikts pie ģimenes ārsta, pacientam visērtākajā laikā. Tā norise ir pavisam vienkārša – tiek paņemts pacienta siekalu paraugs un asins analīžu rezultāti, kā arī noskaidroti pacienta dzīves stila ieradumi un  ģimenes anamnēze.

Visu programmu rekomendēts paveikt 2-3 klīnikas apmeklējumu reizēs, ierodoties tikai uz plānoto norises laiku.

 


 Visbiežāk uzdotie jautājumi saistībā ar CARDIO CHECK -UP 

J: Vai ir iespējams visu programmu iziet vienā dienā, līdzīgi kā "ieguļoties" slimnīcā?

A: Ir iespējams, tas tikai iepriekš jāsaplāno. Pacientam ir jārēķinās, ka visas programmas darbības nedrīkst sekot uzreiz viena pēc otras. Tādēļ starp izmeklējumiem būs pārtraukumi. Ir svarīgi līdz slodzes testa veikšanai un konsultācijai saņemt analīžu rezultātus no laboratorijas. Ja no rīta nodod analīzes, tad to rezultāti būs gatavi tikai pēcpusdienā.

J: Vai cilvēks ar sūdzībām par sirdsdarbību drīkst iziet šo programmu?

A: Drīkst, taču sajūtot sūdzības par sirds darbību, piemēram, sāp sirds apvidū, krūšukurvī, trūkst elpas miera vai mērenas fiziskas slodzes laikā, ir sirdsklauves, sirdsdarbība kļūst neritmiska vai pēc pārslimotas gripas, pneimonijas, angīnas un citām slimībām parādās svīšana, nespēks, aizdusa, nekavējoties ir jādodas vizītē pie kardiologa, kurš izvērtēs konkrētās sūdzības un nozīmēs nepieciešamos izmeklējumus, uzstādīs diagnozi un nozīmēs ārstēšanas kursu.

J: Vai cilvēkam ar pastāvīgu sirds slimību, piemēram, paaugstinātu asinsspiedienu ir vēlams iziet šo programmu?

A: To var veikt, taču, ja cilvēks apzinās sev pastāvošu sirds saslimstību, viņam ir jāveic novērojami pie ārstējoša ārsta un ārstniecības kurss pastāvīgi, kamēr vien veselības problēma pastāv. Ilgstoša paaugstināta asinsspiediena gadījumā vēlams izvēlēties speciālistu kardiologu, kurš ir specializējies hipertensijas ārstēšanā. 

J: Vai tiešām cilvēkam ir nepieciešams pārbaudīt sirds veselību (Elektrokardiogramma, Veloergometrija u.c. izmeklējumi), pie kam regulāri, ja nemaz netiek sajustas sūdzības?

A: Tik tiešām, tas ir nepieciešams, jo daudzas ar sirdi saistītas saslimšanas, piemēram, paaugstināts asinsspiediens, arī veidošanās sākumposmā neizrāda īpašas pazīmes un cilvēka dzīvē nerada būtiskas problēmas. Augstie sirds slimību mirstības radītāji norāda tieši uz to, ka slimības to attīstības stadijās faktiski netiek kontrolētas. Sirds slimības tiek konstatētas pārsvarā tikai jau ielaistās formās, kad ārstēšanas efektivitāte ir iespējama krietni zemāka.

J: Vai tiešām sievietēm ir nepieciešams regulāri pārbaudīt sirds veselību, jo sirds slimības taču vairāk piemīt vīriešiem?

A: Diemžēl sieviešu labā sirds veselība ir mīts. Latvijas kardiologu biedrība sirds slimības ir nosaukusi par galveno sieviešu mirstības cēloni Latvijā. Katrai sievietei regulāra sirds veselības pārbaude ir ne mazāk nepieciešama kā ginekologa apmeklējums vai onkoloģiskie izmeklējumi.

J: Vai sirds veselība ir saistīta ar vīrieša seksuālām spējām?

A: Sirds veselībai ir liela ietekme uz vīrieša seksuālās dzīves kvalitāti. Dzimumakta laikā būtiski pieaug sirds darbības slodze: elpošana pieaug no 18 līdz 20 reizēm minūtē līdz pat 60 reizēm, asinsspiediens ceļas no 120/80 līdz pat 240/120, pulsa biežums no 70 sitieniem minūtē līdz pat 180, un tikai vīrieša vesela sirds un asinsvadu sistēma spēj to pastāvīgi un pilnvērtīgi nodrošināt.

J: Vai ir svarīgi kontrolēt sirds veselību bērniem un pusaudžiem, vai viņi var iziet šādu programmu?

A: Bērniem un pusaudžiem mūsdienu Latvijā sirds veselības pārbaudes ir tikpat svarīgas kā pieaugušajiem. Latvijas kardiologi ir ļoti norūpējušies par bērnu sirds veselības strauju pasliktināšanos, kam par iemeslu ir iedzimtība, vājā fiziska sagatavotība, neveselīga pārtika, ierastais dzīvesveids, kā arī pieaugošais stress un depresija. Mūsu klīnikā sirds veselība bērniem tiek pārbaudīta regulārajā bērnu veselības profilakses programmā kopā ar citiem galvenajiem bērna veselības rādītājiem. Kopēja profilaktiska pārbaudes programma ir nepieciešama katru gadu, jo līdz ar sirds veselību bērniem pasliktinās arī redze, vielmaiņa, stāja u.c.

J: Vai cilvēks var neraizēties par savu veselību, ja viņš veic Cardio CHECK-UP katru gadu?

A: Sirds veselība ir viena no būtiskākajām cilvēka kopējā veselības stāvokļa raksturiezīmēm. Taču pārliecībai par labu veselību ar vienu sirds pārbaudi ir par maz. Programma Cardio CHECK-UP ir radīta priekš cilvēkiem, kuriem sirds veselība ir prioritāte, tieši šim mērķim atvēlot savu uzmanību un laiku, pārējos veselības rādītājus kontrolējot atsevišķi, ārpus programmas.

Papildus sirds veselības kontrolei (Elektrokardiogramma, Veloergometrija u.c. izmeklējumi) cilvēkam tikpat regulāri ir jākontrolē savu iekšējo orgānu, plaušu stāvoklis, uroloģiskā (vīriešiem) un ginekoloģiskā (sievietēm) veselība, balsta un kustību aparāts, onkoloģiskie rādītāji u.c.

J: Vai ir iespējams "izlaist" kādu no sirds pārbaudes programmas posmiem.

A: Ir iespējams, respektējot pacienta izvēli, tomēr tādējādi programmas gala slēdzies būs nepilnīgs.

J: Kas ir jādara, lai izietu Cardio CHECK-UP sirds pārbaudes programmu?

A: Pieteikties programmai Cardio CHECK-UP var: