CHECK-UP vīriešiem

Kas tiek pārbaudīts programmā „CHECK-UP" vīriešiem?

Programma ir sastādīta speciāli vīriešiem, lai novērtētu svarīgākos veselības rādītājus. 

Programmā kompleksi tiek novērtēti: 

• Vitālie un atropometriskie rādītāji (augums, svars, asinsspiediens, ĶMI, u.c.). 
• Analīzes (asins, urīna, koprogramma) organisma vispārējā stāvokļa un iekšējo orgānu darbības pilnvērtīgai izvērtēšanai.
• Sirds veselība.
• Elpošanas orgānu stāvoklis.
• Vēdera dobuma orgānu stāvoklis.
• Vīrieša veselība. 

Kā notiek veselības "CHECK-UP" vīriešiem?

• Pirmā vizīte. Vispirms Jūs pierakstāties pie kāda mūsu klīnikas ģimenes ārsta vai internista, kas turpmāk būs Jūsu profilaktiskās programmas koordinējošais ārsts. Pirmās vizītes laikā tiek aizpildīts īpašs vecuma grupai atbilstošs profilaktiskās apskates protokols un sastādīts izmeklējumu un konsultāciju plāns.

• Analīzes un izmeklējumi. Noteikti tiek veiktas asins, urīna analīzes un kardiogramma. Vīrieši apmeklē urologu. Smēķētājiem rekomendējam pulmonologa konsultāciju. Citu speciālistu konsultācijas Jums nozīmēs Jūsu koordinējošais ārsts pēc vajadzības.

• Starpvizīte. Kad veikti nozīmētie izmeklējumi, Jūs atnākat uz atkārtotu vizīti, un ārsts - profilaktiskās programmas koordinators pēc izmeklējumu rezultātiem var nozīmēt kādas papildu analīzes vai speciālistu konsultācijas, ja analīzēs konstatē novirzes no normas.Ja veselības problēmas nekonstatē - šī ir Jūsu pēdējā vizīte.

• Noslēguma vizīte. Konsultācijā ārsts Jums izskaidro analīžu un izmeklējumu rezultātus, speciālistu slēdzienus un sniedz rekomendācijas. Jūs saņemat ieteikumus veselības uzlabošanai un organisma atveseļošanai, rekomendācijas veselīgam uzturam un fiziskajām aktivitātēm, kā arī informāciju par rehabilitācijas iespējām (zemūdens masāža, masāžas dažādām ķermeņa daļām pēc fizioterapeita ieteikuma, slinga terapija, ārstnieciskā vingrošana u.c.).

Katrā vizītē Jūs aktīvi līdzdarbojies - atbildat uz jautājumiem, iedziļināties savā veselības stāvoklī. Tas prasa zināmu devu enerģijas. Lai šis process būtu pēc iespējas vērtīgāks un izziņas bagātāks, neiesakām apmeklēt vairāk par diviem speciālistiem vienā dienā.

Programmas norise, grafiks

Programmas kalendāru sastāda klīnikas klientu apkalpošanas darbinieks, saskaņojot ar pacientu vēlamos un iespējamos pasākumu laikus. Programmu ir iespējams iziet 2-3 klīnikas apmeklējuma reizēs, ierodoties tikai uz plānoto laiku.

Rekomendētais programmas grafiks (dienās, apmeklējumu reizēs):

1. Koordinējošā ārsta "CHECK-UP" konsultācija, analīžu nodošana, ultrasonogrāfija vēdera dobuma orgāniem, elektrokardiogrāfija.

2. Veloergometrija, plaušu rentgenogramma.

3. Ultrasonogrāfija prostatai, urologa konsultācija.

4. Koordinējošā ārsta "CHECK-UP" konsultācija.

Programmu ir iespējams paveikt arī īsākā laikā, taču ir jārēķinās, ka sākot ar trešo aktivitāti vienā dienā pēc kārtas pacientiem parasti zūd uzmanība un mazinās ieinteresētība savu veselības problēmu atklāšanā.

Programmu ir iespējams mainīt saskaņā ar pacienta vēlmēm, papildinot to vai arī atsakoties no kādas aktivitātes.

Programmas rezultāts

Programmas rezultāts ir kopsavilkums no veikto analīžu, izmeklējumu un speciālistu slēdzieniem , kas tiek pārrunāts ar pacientu programmas noslēguma konsultācijā. 
Ja tiek konstatētas novirzes no normas kādā no rādītājiem, ir iespējams vienoties par turpmāku sadarbību ar Jūsu koordinējošo ārstu, lai veiktu papildus izmeklējumus un nepieciešamo ārstēšanu.

Cik maksā veselības „CHECK-UP" vīriešiem?

Veselības „CHECK-UP" vīriešiem maksā 430 EUR (skat. sīkāku aprakstu šīs lapas lejā). Ja ir nepieciešami programmā neiekļauti papildu izmeklējumi vai konsultācijas, par tām jāmaksā atsevišķi pēc klīnikas cenrāža >>

 Veselības ''CHECK-UP'' vīriešiem programma, izmaksas

N# Pasākums/ izmeklējums Mērķis/ apraksts Ilgums, min Cena, EUR Programmas cena EUR
1 CHECK-UP programmas koordinējošā ārsta sākuma konsultācija Anamnēzes ievākšana, vitālo, fizikālo un antropometrisko rādītāju fiksēšana. (pulss, asinsspiediens; plaušu, sirds izklausīšana; svara, auguma, ĶMI noteikšana) 60 76,4 69,88
2 Analīzes (tukšā dūšā) Asins bioķīmiskā analīze, pilna asinsaina, infekciju diagnostika, onkomarķieri, urīna, u.c. analīzes. 15 97,8 89,45
3 USG vēdera dobuma orgāniem (tukšā dūšā) Vēdera dobuma iekšējo orgānu stāvokļa noteikšana: aknu, aizkuņģa dziedzera, žultspūšļa, nieru, urīnpūšļa, liesas, virsnieru izmaiņas, iekaisuma procesi, nierakmeņi, žultsakmeņi, dažāda rakstura veidojumi un patoloģijas. 30 68,7 62,84
4 Elektrokardiogramma (EKG) Sirds darbības un ritma funkcionāls tests miera stāvoklī. 15 29,7 27,16
5 Slodzes EKG tests, veloergometrija, rezultātu izskaidrošana pacientam Sirds slodzes tests – novērtē spēju izturēt fizisku piepūli uz velotrenažiera. Fiksē EKG, asinsspiedienu, nosaka sirdsdarbības frekvenci. Izmanto stenokardijas un sirds išēmiskās slimības diagnozes un slodzes tolerances noteikšanai. 40 68,7 62,84
6 Urologa profilaktiskā konsultācija Uroloģiskās veselības (prostatas, urīntrakta, PSA) stāvokļa objektīvs novērtējums, rekomendācijas. 30 58,8 53,78
7 Digitālais plaušu Rtg uzņēmums ar aprakstu Plaušu audu stāvokļa pārbaude (diagnosticē plaušu slimības: pneimoniju, tuberkulozi u.c.). 15 37,1 33,93
8 CHECK-UP programmas koordinējošā ārsta noslēguma konsultācija Visu iegūto analīžu, izmeklējumu un speciālistu slēdzienu kopsavilkums un novērtējums atbilstoši objektīvai atradnei un sarunai ar pacientu, rekomendācijas. Konstatētu problēmu gadījumā - diagnozes uzstādīšana vai papildus izmeklējumu nozīmēšana, ārstēšanas plāna nozīmēšana.   30 54,8 50,12
Kopā: Cena "CHECK-UP" programmai 450 EUR
Cena par atsevišķiem pakalpojumiem: 492 EUR

Papildu pārbaudes, kas tiek noteiktas saskaņā ar programmas vadītāja rekomendāciju vai paša programmas pacienta vēlmēm.

1

Osteodensitometrija*

Kaulu blīvuma izmeklēšanas metode osteoporozes diagnosticēšanai. Iesakām vīriešiem sasniedzot 65 gadu vecumu.

2

Fizioterapeita konsultācija

Balsta un kustību aparāta izvērtējums: muskuļu, locītavu, cīpslu, saišu, nervu, kaulu sistēmas darbības traucējumu noteikšana.

3

Ehokardiogrāfija

Ultraskaņas izmeklējuma metode, kas ļauj izpētīt sirds muskuļa, vārstuļu un citu struktūru uzbūvi, noteikt defektu vai papildus veidojumu esamību sirdī, izvērtēt dažādu sirds daļu darbību, to izmērus, un, pamatojoties uz mērījumu datiem, ar speciālu matemātisku formulu palīdzību aprēķināt visus svarīgākos sirds darbības parametrus.

4

Spirogrāfijas pieraksts un analīze

Plaušu un elpvadu funkciju novērtēšana (diagnosticē plaušu un elpvadu slimības HOPS, astmu u.c.). Ieteicama smēķētājiem.

5

Galvas un kakla asinsvadu doplerogrāfija

Ultraskaņas izmeklējumu metode ieteicama pacientiem, kuri cieš no galvassāpēm, galvas reiboņiem, paaugstināta asinsspiediena, mugurkaula kakla daļas spondilozes, holesterīna vielmaiņas traucējumiem, kā arī pēc insultiem, galvas un kakla traumām.

6

Kāju vēnu doplerogrāfija

Metode parāda asins plūsmas kvalitāti ekstremitāšu asinsvados. Šo asinsvadu pataloģija ir bieži sastopama un izpaužas ar nepatīkamām sajūtām (tirpšanu, salšanu, pietūkumu, ekstremitātes paresnināšanos, sāpēm). Bieži kāju vēnu varikozi paplašinājumi ir saistīti tieši ar dziļo vēnu bojājumu, ko var atklāt tikai ar šo izmeklējumu.

7

Rektoskopija/kolonoskopija*

Metode, kas ļauj apskatīt un atrast veidojumus taisnajā/S veida un resnajā zarnā.

8

Dermatoskopija

Ādas veidojumu (dzimumzīmju u.c.) ļaundabīguma risku novērtēšana.

9

Citu speciālistu konsultācijas pēc atklātas nepieciešamības

Neirologs, dermatologs, ķirurgs, traumatologs, endokrinologs, gastroenterologs, osteopāts u.c

10

CHECK-UP programmas koordinējošā ārsta starpkonsultācija (ja nepieciešama ārstniecības uzsākšanai)

Kad veikti nozīmētie izmeklējumi, pēc to rezultātiem ārsts var nozīmēt kādas papildu analīzes vai speciālistu konsultācijas, ja analīzēs konstatē novirzes no normas.

Pieteikšanās programmai

Pieteikties programmai "CHECK-UP" vīriešiem var:

Klīnikas atbildīgais darbinieks sazināsies ar Jums, sastādīs Jums "CHECK-UP" programmas grafiku, saskaņos vēlamos un iespējamos vizīšu laikus klīnikā.

* pakalpojumu nodrošina partneru klīnikas.