Veselības Check-up

VESELĪBAS PROFILAKSES PROGRAMMAS:

Klīnikas PREMIUM MEDICAL  programma - veselības CHECK-UP ir izveidota, vadoties no labākās pieredzes preventīvajā medicīnā Rietumeiropā un ASV, un ir unikāla Latvijā.

Jēdziens "Medical CHECK-UP" ir labi pazīstams attīstītajās valstīs - regulāras veselības profilaktiskās pārbaudes ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ attīstītāko valstu iedzīvotāju dzīves ilguma rādītāji pārsniedz Latvijas iedzīvotāju ilgumu pat par 10-20 gadiem.

Klīnika Premium Medical ir līdere šādas programmas īstenošanā Latvijā un ir specializējusies tieši profilaktiskajā medicīnā. Klīnikas Premium Medical paveiktais preventīvās medicīnas jomā var noderēt kā labs paraugs ne tikai Latvijā, bet arī Baltijas, Baltijas jūras, NVS  un citās valstīs. Kopš programmas ieviešanas 4 gadu laikā klīnikā Premium Medical to ir izmantojuši ap 1000 cilvēkiem. To atzinīgi ir novērtējuši arī  klienti no Zviedrijas, Norvēģijas, Anglijas, Krievijas u.c. valstīm.

Check –up programma atkarībā no cilvēka vecuma un dzīvesveida paredz nepieciešamos individuālos izmeklējumus, lai pēc iespējas savlaicīgāk un precīzāk noteiktu pastāvošos veselības riskus un pēc iespējas efektīvāk tos novērstu.

Check – up programmas vadītāja ir klīnikas virsārsts, ģimenes ārsts Aija Šnikvalde. Viņa seko līdzi katrai programmas klienta izmeklējumu norisei, vadoties pēc īpaši sagatavota protokola un nepieciešamības gadījumā piesaistot speciālistus un nosakot izmeklējumus, kas programmā nav iekļauti (par tiem ir atsevišķa samaksa).  Visa Check – up programma ir vērsta uz  to, lai identificētu iespējamos slimību riskus pēc iespējas ātrāk.

Check – up programma ir ideāli piemērota moderniem, progresīvi domājošiem, taču aizņemtiem un nodarbinātiem cilvēkiem, kuriem laiks ir būtiska vērtība, jo visas veselības pārbaudes ir iespējams veikt 1-3 dienu laikā bez nepieciešamības uzturēties stacionārā.

Taču tas nav vienīgais iemesls, kādēļ Check –up programma tiek augstu novērtēta: tā ir arī kā dzīves uztveres vai dzīves filozofijas sastāvdaļa atbildīgiem cilvēkiem: atbildīgiem gan par savu, gan ģimenes un citu tuvu cilvēku dzīvi un veselību. Šādiem atbildīgiem cilvēkiem vienmēr ir jābūt ierindā, un viņi nevēlas zaudēt dzīves kvalitāti. Un veselība pilnīgi noteikti ir viena no svarīgākajām dzīves kvalitātes komponentēm.

Aivars Lejnieks, pro­fe­sors, Rī­gas Stra­di­ņa uni­ver­si­tā­tes Iekš­ķī­go sli­mī­bu ka­ted­ras va­dī­tājs 
Šādas profilaktiskās apskates no kāda konkrēta vecuma noteikti vajadzētu uzsākt katram, precīzi nevaru pateikt, no kāda vecuma, tas ir individuāli, bet katrā gadījumā pēc 40 gadu vecuma reizi gadā būtu jāpārbaudās ikvienam.  

Check - up programma - pieredzē un pētījumos pamatota

Check – up programma tiek pastāvīgi pilnveidota, vadoties no gūtās pieredzes un dažādiem zinātniskajiem pētījumiem. 2011. gadā klīnika Premium Medical sadarbībā ar Latvijas Personāla vadīšanas asociāciju un Rīgas Stradiņa universitāti pati veica vērienīgu reprezentatīvu šķērsgriezuma pētījumu “Sirds un asinsvadu slimību riska faktoru salīdzinājums starp vadošajiem un ierindas darbiniekiem”, kas apstiprināja klīnikas iesāktā preventīvās medicīnas attīstības virziena pareizību un nepieciešamību, kā arī sniedza jaunus atbalsta punktus tās pilnveidošanai. Vairāki pētījuma rezultātā gūtie atzinumu ir visai pārsteidzoši:

 • Lielākā daļa pētījuma dalībnieku uzskata sevi par veselākiem, nekā viņi ir, kā arī ir pārliecināti, ka viņu dzīvesveids ir veselīgāks, nekā tas patiesībā ir. Vīriešiem, īpaši vadošos amatos esošiem, ir izteiktāka ticība uzskatīt, ka viņu veselība ir labāka, nekā tā patiesībā ir, tādēļ bieži vecumā ap 50 gadiem nākas sastapties ar nepatīkamiem pārsteigumiem un nopietnām slimībām. Novērojams sava veida ‘mačo’ fenomens vai dzīvošana ilūzijās par savu veselības stāvokli.

 • Ar darbu saistītais stress un nostrādāto stundu skaits (darba slodze) ir ļoti nozīmīgs sirds un asinsvadu slimību riska faktors, un tas ir tikpat liels kā pamata kardiovaskulārie riska faktori (smēķēšana, alkohola lietošana, nepiemērots uzturs, fiziskā mazaktivitāte) sasummēti kopā.

 • Profilaktiskie pasākumi netiek veikti pietiekami bieži, bet tie, kas tomēr tiek veikti, ir mazefektīvi, turklāt cilvēkiem ir maldīgi uzskati par profilakses būtību un tās mērķiem;

 • 78% gadījumu veselības traucējumos ir iesaistītas vairāki (2 – 10) orgāni vienlaicīgi, tādēļ veselības stāvokļa izvērtēšana un ārstēšana ir jāveic kompleksi;

 • 85% pētījuma dalībnieku laiku pavada sēžot ilgāk par 6 stundām, kas divkārt palielina kardiovaskulārās nāves iespējamību.
  Pirms došanās ekspedīcijā 1000 jūdzes Gruzijā 2012. gada vasarā, dziedātājs Intars Busulis un alpīnists Indulis Šverns veica veselības CHECK-UP mūsu klīnikā.

Ko Tu zini par savu veselību?

Vai Tu zini, kā Tavs dzīvesveids, atkarības, ikdienas pārslodzes un stress ir ietekmējis Tavu veselības stāvokli? Vai zini, kādas ir sekas laikā nediagnosticētām problēmām? Ja Tev šķiet, ka pietiekami labi pazīsti savu organismu, mēģini atbildēt uz šādiem jautājumiem:

 • Vai Tu zini savu holesterīna un cukura līmeni asinīs, vai tie ir atbilstoši normai?
 • Vai Tavs asinsspiediens ir normas robežās?
 • Kāds ir Tavs ķermeņa masas indekss?
 • Vai esi drošs par savas sirds veselību, kad esi to pārbaudījis?
 • Vai Tavi asinsvadi pietiekami nodrošina Tavas smadzenes ar skābekli?
 • Kāds ir Tavu iekšējo orgānu stāvoklis, vai Tevi neapdraud kāda cista vai žultsakmeņi?
 • Vai vielmaiņa organismā notiek bez traucējumiem, kā strādā Tavs vairogdziedzeris?
 • Kad pēdējo reizi kāds ārsts ir apskatījis Tavu ķermeni un novērtējis ādas stāvokli?
 • Vai Tu esi veicis jebkādu vēža profilakses pasākumu?
 • Kad Tev pēdējo reizi bijusi krūšu sonogrāfija? (sievietēm)
 • Vai Tev ir veikta prostatas izmeklēšana un PSA analīze? (vīriešiem)
 • Vai Tu zini, ka infekciju slimības (piem. hepatīts), paliekot neatklāts, var smagi iedragāt veselību?

 Kādi būs Tavi ieguvumi no CHECK-UP atvēlētā laika un naudas?

 • Tu pārzināsi savu veselības stāvokli, tas palīdzēs iegūt papildus pārliecību citās dzīves jomās;
 • Tu būsi pasargāts no nepatīkamiem pārsteigumiem, ko spēj sagādāt novārtā atstāta  veselība;
 • Tev iepatiksies gādāt par savu veselību;
 • Tu būsi atradis veidu, kā sevi patiesi mīlēt;
 • Tu saņemsi padomus par fizikālās medicīnas procedūrām veselības uzlabošanai, veselīgu dzīvesveidu, aktivitātēm un uzturu.
_________________________________________________________________________________________________________________________________
Dace Brencēna,SEB atklātā pensiju fonda valdes priekšsēdētāja. 
Jau kādu brīdi pirms CHECK-UP programmas pirmās vizītes biju nolēmusi sakārtot savu veselību, taču nebija attiecīga piedāvājuma. Pēc PREMIUM MEDICAL izstrādātās CHECK-UP programmas apmeklēšanas esmu radikāli mainījusi domas par medicīnas iestādes apmeklēšanu. Izrādās, to var darīt viegli un patīkami, manu emocionālo stāvokli tas nevis pazemināja, bet pacēla. Man ļoti patika, ka šī programma bija kā sava veida izziņas process. Es patiesi ļoti daudz uzzināju par savu organismu, arī tādas lietas, kuras es līdz šim pat iedomāties nevarēju. Tagad CHECK-UP rekomendēju saviem tuviniekiem un draugiem. 
______________________________________________________________________________________________________
CHECK-UP programmas

Cienot cilvēku laiku, ir izveidota Standarta check – up programma, tomēr visbiežāk katram tiek pielāgotas individuālas programmas, kas ir elastīgas, laiku un līdzekļus ekonomējošas. Atkarībā no cilvēka vecuma, veselības stāvokļa un vēlmēm, klīnika piedāvā vairākas veselības CHECK-UP programmas.

 1. Individualizētais "CHECK-UP" - rekomendējamā programma visiem. Tā radīta cilvēkiem, kuri vēlas savas veselības stāvokļa padziļinātu kompleksu izvērtēšanu atbilstoši personības individuālām īpatnībām. Šis "CHECK-UP" veids arī ir atbilstošākais cilvēkiem, kuru vecums ir pārsniedzis 45 gadu vecumu. Šajā vecumā būtiski pieaug veselības riska faktori, kuru novērtēšanu pirms pārbaudes veikšanas ir svarīgi uzticēt ārstam, programmas vadītājam. Programma tiek sastādīta individuāli, ņemot vērā arī pacienta īpašās vēlmes (programmas apraksts seko tālāk tekstā).
 2. "Check-up" sievietēm >>>

 3. "Check-up" vīriešiem >>>

 4. "Cardio CHECK-UP" - sirds veselības programma. Tā radīta cilvēkiem, kuri izvēlas novērtēt tieši sirds veselības stāvokli. Tādējādi, šī programma ir patērē mazāk laika un līdzekļu. Skat. "Cardio CHECK-UP" aprakstu apakšsadaļā.
 5. "Standard CHECK-UP" - līdz 40 gadu vecumam. Programma radīta cilvēkiem, kuru vecums vēl nav sasniedzis kritisko veselības riska faktoru robežu. Tās ietvaros vīriešiem un sievietēm veselības stāvokļa rādītāji tiek novērtēti pēc standartizētas programmas. Tas dod iespēju saīsināt programmas ilgumu un samazināt izmaksas. Skat. "Standard CHECK-UP aprakstu" apakšsadaļā.
 6. "Power CHECK-UP" - specializēta programma aktīviem cilvēkiem, kuriem fizisko aktivitāšu slodze ir sezonāli mainīga. Programma ieteicama cilvēkiem, pirms "kalnu slēpošanas" brīvdienām, aktīva atvaļinājuma, tenisa vai golfa sezonas atklāšanas u.c., lai novērtētu organisma sagatavotību strauji pieaugošām fiziskām slodzēm. Skat. "Power CHECK-UP" aprakstu apakšsadaļā.
 7. "Vielmaiņas CHECK-UP" - metabolās veselības pārbaude, īpaši piemērota tiem, kas vēlas veselīgi notievēt.
 8. "Mugurkaula CHECK-UP" - Mugurkaula veselības pārbaude. Klīnikā Premium Medical pieredzējuši speciālisti noteiks gan akūtu, gan hronisku muguras sāpju iemeslus, veiks visus nepieciešamos izmeklējumus, noteiks diagnozi un labāko ārstēšanas veidu.

Kā notiek individualizētais veselības CHECK-UP?

 • Pirmā vizīte. Vispirms Tu pieraksties pie kāda mūsu klīnikas ģimenes ārsta vai internista. Pirmās vizītes laikā tiek aizpildīts īpašs, vecuma grupai un dzimumam atbilstošs profilaktiskās apskates protokols un sastādīts izmeklējumu un konsultāciju plāns.
 • Analīzes un izmeklējumi. Noteikti tiek veiktas asinsanalīzes un kardiogramma. Sievietes apmeklē ginekologu. Urologa apmeklējumu (vīriešiem), pneimonologa konsultāciju (smēķētājiem), acu ārsta, fizioterapeita un citu speciālistu konsultācijas Tev nozīmēs pēc vajadzības.
 • Starpvizīte. Kad veikti nozīmētie izmeklējumi, Tu atnāc uz atkārtotu vizīti, un ārsts – profilaktiskās programmas koordinators pēc izmeklējumu rezultātiem var nozīmēt kādas papildu analīzes vai speciālistu konsultācijas, ja analīzēs konstatē novirzes no normas.
 • Noslēguma vizīte. Konsultācijā ārsts Tev izskaidro analīžu un izmeklējumu rezultātus, speciālistu slēdzienus un rekomendācijas. Tu saņem ieteikumus veselības uzlabošanai un atveseļošanai, uzturam un fizisko aktivitātēm, kā arī rehabilitācijai (zemūdens masāža, masāžas dažādām ķermeņa daļām pēc fizioterapeita ieteikuma, slinga terapija, ārstnieciskā vingrošana u.c.).

Katrā vizītē Tu aktīvi līdzdarbojies - atbildi uz jautājumiem, iedziļinies savā veselības stāvoklī... Tas paņem zināmu devu enerģijas. Lai šis process būtu pēc iespējas vērtīgāks un izziņas bagātāks, neiesakām apmeklēt vairāk par diviem speciālistiem vienā dienā.

CHECK-UP statistika

Premium Medical ''CHECK-UP'' programmu, kopš klīnikas dibināšanas brīža līdz šim brīdim ir izgājuši ap 1000 cilvēku, no kuriem lielākā daļa ir uzņēmumu vadošie darbinieki,  uzņēmumu īpašnieki, cilvēki ar lielu atbildības lauku. Check – up programma viņiem ir īpaši ērta, jo tās laiki un norise ir elastīgi piemērojama.

 1. Programmā iesaistīti 42% vīrieši un 58% sievietes.
 2. Vidējais vecums: vīriešiem - 38 gadi, sievietēm - 41 gads.
 3. Viegli veselības traucējumi konstatēti gandrīz katram.
 4. Vidēji vai smagi veselības traucējumi, kas prasa ārstēšanu un rehabilitāciju, konstatēti aptuveni 1/3 daļai apmeklētāju.

Visbiežāk konstatētās problēmas:

 1. Mugurkaula patoloģijas vieglās vai vidējās formās - 48%.
 2. Adipozitāte dažādās formās - 45%, saistībā ar sirds un asinsvadu sistēmas slimībām, vielmaiņas slimībām, insulta un cukura diabēta riskiem, mugurkaula patoloģijām.
 3. Sirds un asinsvadu slimības - 42%.
 4. Ginekoloģiskās patoloģijas (miomas, cistas) - 30% sieviešu.
 5. Gremošanas patoloģijas - 24%.
 6. Endokrīnās slimības (vairogdziedzera slimības, metabolais sindroms u.c.).
 7. Atsevišķos gadījumos pacientiem bez īpašām sūdzībām konstatēta ādas melanoma, inficēšanās ar C hepatītu un citas bīstamas saslimšanas, kuras laikus diagnosticējot iespējams savlaicīgi ārstēt.

CHECK-UP dalībnieku atsauksmes

Lasīt klienta ierakstu par CHECK-UP programmu Premium Medical atsauksmēs 1>>

Lasīt klienta ierakstu par CHECK-UP programmu Premium Medical atsauksmēs 2>>