Nutri inCode

Aptaukošanās ir kļuvusi par nozīmīgu draudu cilvēka veselībai visā pasaulē. Tās izplatība ir palielinājusies gandrīz ikvienā kontinentā un, iespējams, pilnīgi visās ekonomiski attīstītajās valstīs. Aptaukošanās un liekais ķermeņa svars mūsdienās ir visizplatītākais sirds un asinsvadu slimību riska faktors cilvēkiem, kuriem diagnosticēta koronārā sirds slimība. Cilvēkiem ar aptaukošanos ir ievērojami zemāka dzīves kvalitāte un salīdzinoši īsāks dzīves ilgums, kā vidēji cilvēkiem populācijā.

Epidemioloģiskie pētījumi liecina, ka aptaukošanās ir riska faktors lielākai saslimstībai ar sirds un asinsvadu slimībām. Tāpat aptaukošanās tiek uzskatīta par 2. tipa cukura diabēta, deģeneratīvo locītavu slimību, obstruktīvās miega apnojas, kuņģa-barības vada atviļņa, ne-alkohola taukaino aknu slimību un daudzu vēžu formu izraisītājfaktoru(1).

Nutri inCode ® ir personalizētās medicīnas pakalpojums, kura ietvaros tiek pēti un savstarpēji integrēti ģenētiskie un klīniskie dati, kā arī informācija par pacienta dzīvesveidu, lai noteiktu pacienta noslieci ciest no aptaukošanās un ar to saistītajām slimībām.

Nutri inCode ® pakalpojuma ietvaros tiek analizēta pacienta ģenētisko faktoru un vides faktoru ietekme uz liekā svara un aptaukošanās procesa attīstību.

Ar Nutri inCode ® pakalpojuma palīdzību veselības aprūpes speciālisti tiek nodrošināti ar personalizētiem ieteikumiem uztura un dzīvesveida jomā katram konkrētam pacientam.

Nutri inCode ® pakalpojuma ietvaros tiek analizēti augstākā standarta ģenētiskajā laboratorijā iegūtie dati par vairāk kā 80 gēnu polimorfismiem (gēnu kombināciju dažādiem variantiem) vairāk kā 60 gēnos, kas saistīti ar dažādiem pacienta uztura aspektiem.

Nutri inCode ® piedāvā personalizētus ieteikumus dažādu uzturvielu pielāgošanai konkrētā pacienta diētā.

Nutri inCode ® nodrošina ārstus ar personalizētu ģenētisko informāciju konsultācijām, ko sagatavojusi starptautisku ekspertu komanda, apvienojot ģenētisko informāciju ar klīniskajiem datiem un ņemot vērā pacienta dzīvesveidu.

UZMANĪBU!

CardiRisQ un Nutri inCode testi nevar tikt veikti bez vizītes pie ārsta!

Vizītē ārsts Jums sniegs padziļinātu informāciju par testa būtību, kopā ar ārstu tiks aizpildīta speciāla anketa, kurā tiks aprakstīta jūsu objektīvais stāvoklis, iedzimtības unslimību vesture. Vienlaikus Jums būs jānodod asinis bioķīmiskai analīzei* – virkne rādītāju tiks papildus ierakstīti šajā anketā.

Tālāk Jūsu nodotais materials ģenētiskajam testam kopā ar aizpildīto anketu (t.sk. bioķīmisko analīžu rezultātiem) tiks nosūtīts uz DNS laboratoriju.

Testa rezultāti ir daļēji ģenerēti ar datora palīdzību. Rezultātus pārskata un papildina DNS laboratorijai piesaistīto ārstu komanda.

Pārējo DNS testu veikšanai iepriekšēja Jūsu izvēlētā ārsta vizīte ir stingri rekomendēta, tomēr to veikšanai DNS laboratorijā nav nepieciešamas papildus analīzes vai citi pacienta vestures dati. 

Cena: 469 EUR (429 EUR ar PVA karti)

Cenā ir iekļauti:
DNS Tests
Sūtīšana
Ārsta palašinātā vizīte 60 min
Ārsta noslēguma vizīte 30 min
Bioķīmija
 - Kopējais holesterīns
 - Zema blīvuma holesterīns
 - Augsta blīvuma holesterīns
 - Triglicerīdi
 - Glikoze
 - Urīnskābe
Ja ir diabēts, tad papildus:
 - Glikolizētais hemoglobīns (HbA1c)
 - Urea
 - Kreatinīns
Slēdziena tulkošana

Nutri inCode ® informē veselības aprūpes speciālistus par ģenētisku noslieci uz aptaukošanos.

Nutri inCode ® informē veselības aprūpes speciālistus par ģenētisku noslieci uz aptaukošanos un veiksmīgākajiem ārstnieciskās iejaukšanās veidiem pacientiem ar lieko svaru un aptaukošanos vai pacientiem ar lieko svaru un aptaukošanos ģimenes anamnēzē.

Nutri inCode ® pakalpojums ir noderīgs pacientiem, kas dodas pie ārsta vai uz aptaukošanās klīniku ar nodomu uzsāktu diētu vai sekot personalizētām uztura vadlīnijām, lai atgūtu un/vai saglabātu savu veselību.

Nutri inCode ® pakalpojums var palīdzēt pacientiem ar 2. tipa cukura diabēta riska faktoriem (diabēts un aptaukošanos ģimenes anamnēzē), jo, kā jau iepriekš minēts - diabēts var būt aptaukošanās komplikācija(1). Tas var palīdzēt arī pacientiem ar mērenu sirds un asinsvadu slimību risku, kuriem ārsts ieteicis veikt profilaktiskus pasākumus savas veselības uzlabošanai(2).

Nutri inCode ® pakalpojuma ietvaros tiek analizēti references laboratorijā iegūtie dati par vairāk kā 80 gēnu polimorfismiem vairāk kā 60 gēnos, kas saistīti ar dažādiem pacienta uztura aspektiem.

 

SNP*

Gēni

Samazinājums

Kaloriju izlietojums

11

10

Piesātinājuma kapacitāte

12

8

Atbilde uz

Zemu kaloriju diētu

9

9

Fiziskām aktivitātēm

5

5

Taukskābju veidu

5

5

Saliktajiem ogļhidrātiem

1

1

Vidusjūras diētu

1

1

Palielināta nepieciešamība pēc 

Folātiem

1

1

Ģenētiskais risks

Hiperholisterinēmija (augsts ZBL un/vai zems ABL)

14

9

Hipertrigliceridēmija

9

6

Diabēts / Metabolais sindroms

14

14

Osteoporoze

7

5

Hipertensija

4

3

Aptaukošanās kopumā

32

24

Abdominālā aptaukošanās

11

9

Nutri inCode analizētie varianti

*SNP – viena nukleotīda polimorfisms

http://www.ferrerincode.com/en/dealers/products/nutriincode