Ģimenes ārsts, internists, terapeits

Personalizētas medicīnas filozofija balstās atziņā, ka medicīnas centrā ir jābūt cilvēkam un 21. gadsimta tehnoloģiskie sasniegumi dos teicamu efektu vien tādā gadījumā, ja tie tiks apvienoti ar klasiskajā medicīnā tik svarīgo uzstādījumu ārstēt nevis slimību, bet cilvēku. Tieši ģimenes ārsts un internists, jeb kā agrāk teica terapeits, ir plaša profila speciālisti kas izzina pacienta veselības saglabāšanas un aprūpes vajadzības kopumā.

Klīnikas ģimenes ārsts katram pacientam velta pietiekami daudz laika, lai izvērtētu vispārējo veselības stāvokli, ieteiktu individuāli piemērotāko ārstēšanu un optimālākos profilaktiskos pasākumus dažādu saslimšanu novēršanai. Apmeklējot klīniku regulāri, ari esot klīnikas Primārās aprūpes kartes īpašniekam, klienta attiecības ar ģimenes ārstu veidojas ilgtermiņā un tieši uzticības pilnas ilgtermiņa ārsta un pacienta attiecības ir galvenā pievienotā vērtība primārajai veselības aprūpei klīnikā Premium Medical. Šādas attiecības nodrošina ārstam pacienta veselībai pieiet holistiski – redzēt ne tikai konkrēto veselības problēmu, bet arī izprast tās cēloņus un piedāvāt ilgtspējīgus personalizētus risinājumus. ģimenes ārsts

Mūsdienu prasības ģimenes ārstam liek būt zinošam speciālistam daudzās nozarēs un klīnikas Premium Medical ģimenes ārsti ir iemantojuši cieņu no citiem klīnikas speciālistiem par to vispusīgajām zināšanām, kas palīdzējušas laikus pamanīt pacientu veselības apdraudējumu un, kas ir bijuši pacientiem uzticami partneri risinot kompleksas veselības problēmas. Klīnikā strādā vairāki ģimenes ārsti: gan pieaugušos, gan bērnus pieņem klīnikas virsārste Dr. Aija Šnikvalde un Dr. Gerda Lielause, kas papildus ir specializējusies arī aviācijas medicīnā, Dr. Roza Džamaldajeva ir arī sertificēta osteorefleksoterapeite un psihoterapeite.

Dr. Aijas Šnikvaldes vadībā klīnikas klientiem tiek piedāvāti arī personalizētas medicīnas risinājumi veselības profilaksei, piemēram, kombinētie klīniskie un ģenētiskie testi sirds veselības risku un aptaukošanās mazināšanas personalizēto rekomendāciju sagatavošanai (CardioRisQ un NutriInCode testi).

Atšķirībā no ģimenes ārsta, internista pamata darba vieta parasti ir slimnīcā. Internā medicīna attiecas uz iekšķīgām slimībām, iekšējiem orgāniem – plaušām, sirdi, asinsriti u.c. Būtībā internists ir visu iekšķīgo slimību ārsts. Bieži pie internista nonāk pacients, kam nav īsti saprotams, kas ar viņu notiek - kad pacientu izvērtē viens speciālists, otrs, neatrodot, ka tas ir viņa “lauciņā”, taču cilvēkam problēma netiek atrisināta.

Internists ir arī nepieciešamā pamatspecialitāte jebkuram ārstam, kas specializējas šaurāk kādā no internās medicīnas jomām – kardioloģijā, endokrinoloģijā, gastroenteroloģijā, nefroloģijā, reimatoloģijā u.c.