CardioRisQ tests

Pirmais sirds un asinsvadu slimību novērtēšanas tests, kas apvieno sirds un asinsvadu slimību ģenētiskos marķierus ar Jūsu dzīves veidu.

Sirds un asinsvadu slimības (SAS)

SAS ir numur viens nāves iemesls pasaulē. Katru gadu no SAS mirst vairāk cilvēku, nekā no jebkuras citas slimības. Aprēķināts, ka ik gadu no SAS mirst 173 miljoni cilvēku. Tas pielīdzināms 30% no nāvēm visā pasaulē.

Satraucošs ir fakts, ka pacientu vecums, kuri saslimt ar SAS arvien samazinās. Tā galvenais iemesls ir neveselīgs dzīves veids. Labās ziņas ir tās, ka gandrīz 80% no priekšlaicīgiem sirds infarktiem un smadzeņu insultiem var tikt novērsti. Profilakses stūrakmeņi ir veselīgs uzturs, regulāras fiziskās aktivitātes un izvairīšanās no tabakas izstrādājumiem. Arī ģenētikai ir svarīga loma slimību profilaksē un novēršanā. Slimības attīstības pamatā ir izmaiņas gēnos, tomēr šīs izmaiņas nav vienīgais faktors, kas ietekmē Jūsu veselību. Samazināts vai palielināts SAS saslimstības risks pārsvarā izriet no Jūsu dzīves veida un izvēlēm, kuras Jūs izdariet.

Tādēļ DiaGenomi izveidoja CardioRISQ – pirmo SAS ģenētisko testu, kas apvieno ģenētiskos un vides faktorus un ļauj ārstam piedāvāt precīzākus risinājumus Jūsu dzīves veida maiņai, lai novērstu SAS.
 

Kas ir CardioRISQ

CardioRISQ ir pirmais SAS riska novērtēšanas tests, kas apvieno Jūsu SAS ģenētiskos marķierus ar Jūsu dzīves veidu un sniedz ziņas par farmakogenomiku un nutrigenomiku – medikamentu un uztura mijiedarbību ar Jūsu gēniem.

CardioRISQ nepateiks vai slimība Jums attīstīsies vai nē. Tas ir profilaktisks tests. Tas Jums pateiks kā pielāgot dzīves veidu tā, lai samazinātu SAS veidošanās summārā riska iespējamību.

Mēs pārbaudām specifiskas, reti pārmantojamas mutācijas, kas pašas par sevi ne vienmēr noved pie SAS veidošanās. Taču, ja cilvēks ar šādām mutācijām dzīvo augsta riska vidē (smēķē, ir augsts holesterīna līmenis, ir augsts asinsspiediens u.c.), tad SAS attīstības iespējamība ir augsta. Mēs nosakām vides faktorus un sniedzam ieteikumu vadlīnijas, lai risku samazinātu.

Cena: 499 EUR (459 EUR ar PVA karti) 

Cenā ir iekļauti:
DNS Tests
Sūtīšana
Ārsta palašinātā vizīte 60 min
Ārsta noslēguma vizīte 30 min
Bioķīmija
 - Kopējais holesterīns
 - Zema blīvuma holesterīns
 - Augsta blīvuma holesterīns
 - Triglicerīdi
 - Lipoproteīns (a)
 - Homocisteīns
 - CRO
 - Glikoze
 - Glikolizētais hemoglobīns (HbA1c)
 - Ferritīns
 - Transferīna piesātinājums
Slēdziena tulkošana 

Vairāk par CARDIO CHECK-UP programmu kopā ar CardioRISQ testu>>>   

Ģenētiskais SAS novērtēšanas tests CardioRISQ apvieno ģenētisko fonu ar individuālā dzīves veida ietekmi.

Kam mēs rekomendējam CardioRISQ

CardioRISQ ir profilaktisks tests. Mēs to Jums rekomendējam, ja:

- Jūsu pirmās pakāpes asinsradiniekiem ir kāda no sirds un asinsvadu slimībām.

- Jums ir augts holesterīna līmenis.

-  Jums ir diagnosticēts 2. tipa cukura diabēts.

- Jums ir diagnosticēta hipertensija (paaugstināts asinsspiediens).

- Jūsu ārsts rekomendē veikt šo testu.

- Jūs vēlaties pārskatīt savu dzīves veidu un tā ietekmi uz Jūsu ‘’sirds veselību’’.

Kādēļ veikt CardioRISQ testu

Ārsti var ierindot Jūs zema, vidēja vai augsta riska grupās, vadoties TIKAI no dzīves veida novērtēšanas anketu reazultātiem un dažiem veselības rādītājiem (svars, ķermeņa masas indekss, asins analīzes u.c.). Tomēr šis iedalījums var būt pavisam savādāks, ja vērtēšanas kritērijos tiek iekļauti ģenētiskie rādītāji.

Piemēram, diviem pacientiem, kas abi tiek iekļauti vidēja riska grupā, var būt pilnīgi atšķirīga SAS attīstīšanās iespējamība, vadoties pēc esošajām mutācijām viņu genomā. Viens no viņiem, vadoties pēc mutācijām un augstā riska vides, kurā viņš dzīvo, var piederēt augstākai riska grupai. Tieši šeit lieti noder CardioRISQ tests.

Saņemiet skaidrus, precīzus un personalizētus datus par savu SAS attīstīšanās risku kopā ar vadlīnijām par veidiem, kā tos novērst.

Ko testa rezultāts man pateiks – kā tas palīdzēs ārstam?

Ārsti var pielāgot ārstēšanas lēmumus, vadoties no informācijas, ko viņi saņem no testa. Tomēr, kas attiecas uz dzīves veida izmaiņām, Jūs joprojām esat tas, kam vajag pieņemt lēmumus un dzīvot saskaņā ar ārsta un testa sniegtajām rekomendācijām.

Ar ko CardioRISQ atšķiras no citiem ģenētiskajiem testiem, kas atrodami tirgū?

 

CardioRISQ 
(patoloģiju atbalstošā ģenētiskā testēšana)

DTC

(tieši patērētājam angl. direct-to-consumer) ģenētiskā testēšana

Jūsu DNS analīze

x

x

Ģenētikas un asinsainas integrācija

x

 

Ģenētikas un uztura mijiedarbības analīze

x

 

Ģenētikas un dzīves veida mijiedarbības analīze

x

 

Rezultāti tiek ģenerēti tikai ar datora palīdzību*

 

x

Rezultāti norāda riska % saslimšanai ar noteiktu slimību **

 

x

Testa rezultātus interpretē ārsts***

x

 

Ir nepieciešamas ne tikai siekalas, bet arī informācija no aptaujas lapas

x

 

*CardioRISQ testa rezultāti ir daļēji ģenerēti ar datora palīdzību. Rezultātus pārskata un papildina ārstu komanda. 
**Procentuālais rezultāts atšķiras vienai kompānijai no citas, jo analīzei tiek izmantoti atšķirīgi dati. Tādēļ procentuālie dati ir mazsvarīgi un pat apstrīdami.
***Lielākā daļa ģenētisko testu piedāvātāji nenodrošina profesionālu medicīnisko konsultēšanu un rezultātu interpretāciju.

CardioRISQ ir atšķirīgs no citiem testiem, jo papildus ģenētiskajai analīzei, tiek ņemta vērā asina aina, ģimenes slimību vēsture un Jūsu dzīves veids. Kā mēs zinām, SAS attīstība netiek ietekmēta no ģenētiskajiem faktoriem vien, bet arī no vides faktoriem. CardioRISQ pieder tā sauktajai pataloģiju atbalstošo ģenētisko testu grupai, kas ir visai atšķirīga no DTC (tieši patērētājam angl. direct-to-consumer) ģenētiskajiem testiem. Rezultāti ir tikai daļēji ģenerēti ar datora palīdzību. Rezultātus pārskata un papildina ārstu komanda.

CardiRisQ un Nutri inCode testi nevar tikt veikti bez vizītes pie ārsta!UZMANĪBU!

Vizītē ārsts Jums sniegs padziļinātu informāciju par testa būtību, kopā ar ārstu tiks aizpildīta speciāla anketa, kurā tiks aprakstīta jūsu objektīvais stāvoklis, iedzimtības unslimību vesture. Vienlaikus Jums būs jānodod asinis bioķīmiskai analīzei – virkne rādītāju tiks papildus ierakstīti šajā anketā.

Tālāk Jūsu nodotais materials ģenētiskajam testam kopā ar aizpildīto anketu (t.sk. bioķīmisko analīžu rezultātiem) tiks nosūtīts uz DNS laboratoriju.

Testa rezultāti ir daļēji ģenerēti ar datora palīdzību. Rezultātus pārskata un papildina DNS laboratorijai piesaistīto ārstu komanda.

Pārējo DNS testu veikšanai iepriekšēja Jūsu izvēlētā ārsta vizīte ir stingri rekomendēta, tomēr to veikšanai DNS laboratorijā nav nepieciešamas papildus analīzes vai citi pacienta vestures dati. 

Drošība

Laboratorija DiaGenomi nodrošina pilnīgu drošību un Jūsu datu anonimitāti. Jautājumu datu un siekalu paraugu marķēšanai tiek izmantots 13 ciparu kods, tādēļ informācija, ko saņem laboratorija ir anonīma. Jūsu dati un testa rezultāti ir zināmi tikai Jums un Jūsu ārstam.

Ģenētiskās analīzes tiek veiktas specializētā laboratorijā DiaGenomi, kas atrodas Slovēnijā. Premium Medical ir vienīgie oficiālie šīs laboratorijas pārstāvji Latvijā, tādēļ klīnikai pieder ekskluzīvas tiesības SAS ģenētisko testu veikšanai šajā laboratorijā. Analīzes un faktoru izpēti veic sertificēti ģenētikas speciālisti ar daudzu gadu pieredzi šajā jomā, tādēļ Premium Medical garantē rezultātu drošību un precizitāti.

Konsultē klīnikas Premium Medical speciāliste dr. Aija Šnikvalde:   Lasīt vairāk>>>

Vairāk par programmu un cenas>>>