Personalizēta Medicīna tikai klīnikā Premium Medical

Lai arī cilvēku gēnos DNS secība 99% gadījumu ir identiska, tomēr iespējami vairāk nekā 10 miljoni individuālo ģenētisko raksturlielumu variāciju. Uzkrājot zināšanas un pieredzi, kā arī attīstot DNS izmeklējumu pieejamību, personalizētā pieeja klīnikā Premium Medical sasniegusi nākošo līmeni, saviem klientiem piedāvājot ģenētiskos DNS testus, sadarbībā ar vadošajām DNS laboratorijām Eiropā.

Lai mazinātu saslimšanas vai pārāk vēlu uzsāktas ārstēšanas risku sievietēm, kuru ģimenē ir bijuši krūts vai olnīcu vēža gadījumi, klīnikā ir iespēja veikt APEX tehnoloģijas DNS testu un saņemt izsmeļošu rezultātu skaidrojumu par iespējamām 83 mutācijām 5 gēnos.Sadarbībā ar laboratoriju DiaGenomi tiek piedāvāts komplekss sirds un asinsvadu slimību riska novērtējums CardioRisQ, kas apvieno sirds un asinsvadu saslimšanu ģenētiskos rādītājus ar indivīda dzīves veidu, un sniedz ziņas par farmakogenomiku un nutrigenomiku jeb medikamentu un uztura mijiedarbību ar indivīda gēniem. Savukārt, sadarbībā ar 

Asper Biotech, tiek piedāvāt programma Nutri inCode, kas palīdzēs gan labāk izprast individuālus liekā svara rašanās iemeslus, gan labāk novērtēt aptaukošanās dēļ radušos slimību risku.  

Vēl viens, klīnikā jau salīdzinoši bieži pielietots DNS izmeklējums, ir trombofīlijas jeb palielinātas vēnu trombozes riska noteikšana. Šo testu ginekoloģiskās aprūpes ietvaros iesaka veikt pacientēm, kuras izvēlas orālos kontracepcijas līdzekļus, kā arī sievietēm neauglības vai spontāno abortu gadījumā.

Jo ātrāk un precīzāk izdodas noskaidrot veselības apdraudējumu, jo lielākas iespējas izvairīties no veselības problēmām. Tomēr, ģenētiskās analīzes ir tikai viens no problēmu risināšanas posmiem. Personalizētās medicīnas klīnika Premium Medical uzsver, ka 21. gadsimta iespējas dos teicamu efektu vien tādā gadījumā, ja tās tiks apvienotas ar klasiskajā medicīnā tik svarīgajām uzticības pilnām ārsta un pacienta ilgtermiņa attiecībām.

Kopā ar SIA GenEra laboratoriju piedāvājam sekojošus DNS testus: 

• Gastroenteroloģijā un hepatoloģijā (Laktozes intolerances DNS tests,  Žilbēra sindroma DNS tests, Hemohromatozes DNS tests, IL28B tests, Celiakijas riska DNS tests).
• Hematoloģijā (Trombofīlijas DNS tests).
• Onkoloģijā (DNS tests iedzimtā krūts un olnīcu vēža riska noteikšanai).

UZMANĪBU!

Testi nevar tikt veikti bez vizītes pie ārsta!

Vizītē ārsts Jums sniegs padziļinātu informāciju par testa būtību, kopā ar ārstu tiks aizpildīta speciāla anketa, kurā tiks aprakstīta jūsu objektīvais stāvoklis, iedzimtības unslimību vesture. Vienlaikus Jums būs jānodod asinis bioķīmiskai analīzei* – virkne rādītāju tiks papildus ierakstīti šajā anketā.

Tālāk Jūsu nodotais materials ģenētiskajam testam kopā ar aizpildīto anketu (t.sk. bioķīmisko analīžu rezultātiem) tiks nosūtīts uz DNS laboratoriju.

Testa rezultāti ir daļēji ģenerēti ar datora palīdzību. Rezultātus pārskata un papildina DNS laboratorijai piesaistīto ārstu komanda.

Pārējo DNS testu veikšanai iepriekšēja Jūsu izvēlētā ārsta vizīte ir stingri rekomendēta, tomēr to veikšanai DNS laboratorijā nav nepieciešamas papildus analīzes vai citi pacienta vestures dati.

* Ģenētiskā testa analīzēm tiek paņemts pacienta asiņu paraugs. Apmēram 2-4ml asins, kas satur antikoagulantu EDTA. Kamēr asins paraugi nokļūst laboratorijā, tie tiek rūpīgi uzmanīti un uzglabāti ievērojot īpašus drošības standartus, piemēram, tie tiek transportēti tikai istabas temperatūrā. Ja asins paraugus nepieciešams uzglabāt, tas tiek darīts 2-8°C temperatūrā, bet ne ilgāk kā vienu nedēļu. Svarīgi, ka asins paraugi nekad netiek saldēti, jo tad tie zaudē savas īpašības.
Pastāv arī citi DNS testu analīžu veidi - piemēram CardioRisQ testam tiek ņemts arī pacienta siekalu paraugs.