Geriatrija, gerontoloģija, rehabilitācija

Ievads

Premium Medical ir pionieris privātajā medicīnas sektorā Latvijā, uzsākot piedāvāt geriatrijas pakalpojumus. Tādēļ šobrīd tiek piedāvātas īpašas cenas mūsu esošajiem klientiem, kā arī jaunajiem klientiem.

Daudziem no Jums droši vien termins geriatrija varbūt pat nebija līdz šim zināms. Geriatrija vispārīgi nozīme medicīnas apakšnozari, kas nodarbojas ar vecu cilvēku aprūpi un ārstēšanu.

Praktiski visiem ir zināms vismaz viens vai vairāki veci cilvēki, kuriem ir veselības problēmas, vai kuri, gluži vienkārši, ir vientuļi. Ļoti bieži tie varbūt pat mums ļoti tuvi cilvēki, piemēram, mūsu vecāki, kas jau ir sasnieguši cienījamu vecumu.

Cilvēkiem ir jādomā par savu veselību visu dzīvi un jo īpaši vecumā. Tādejādi, tas ir vērtējams ļoti pozitīvi, ka veci cilvēki apmeklē ģimenes ārstu. Diemžēl mūsdienās ģimenes ārstam bieži nav visu nepieciešamo zināšanu, īpaši attiecībā uz vecu cilvēku fizioloģiskajām un sociālajām vajadzībām, kā arī saslimšanām.

Geriatrijas pacienti

 • Cilvēki vecumā virs 60 gadiem
 • Pacienti pēc insulta vai infarkta
 • Traumu pacienti ( pēc gūžas lūzuma u.t.t.)
 • Diabēta pacienti
 • Onkoloģiskie pacienti
 • Spinālie pacienti
 • Pacienti ar izgulējumiem
 • Pacienti pēc operācijām
 • Vecuma demenses ( plānprātības) pacienti
 • Pacienti, kuriem nepieciešama medicīniska mājas aprūpe
 • Pacienti, kuriem nepieciešama vispārēja mājas aprūpe
 • Pacienti, kuriem nepieciešams rehabilitācijas kurss stacionārā/sanatorijā
 • Personas, kuras nav spējīgas par sevi parūpēties
 • Pacienti ar kustību traucējumiem

Mēs piedāvājam:

 • Geriatra konsultāciju
 • Geriatra konsultāciju mājās
 • Medicīnisko izmeklējumus
 • Speciālistu konsultācijas
 • Rehabilitāciju
 • Stacionāros pakalpojumus (Siguldas slimnīcā)

Kam nepieciešama geriatra konsultācija?

Cilvēkiem sasniedzot 60 gadu vecumu būtu rekomendējama ikgadēja geriatra konsultācija. Lai apmeklētu šo speciālistu, nav nepieciešams nosūtījums no ģimenes ārsta, pie tam gerontologs vizītes laikā daudz labāk kā ģimenes ārsts var novērtēt pacienta stāvokli izvērtēt kādas analīzes ir nepieciešamas un kādas vēl speciālistu konsultācijas būtu nepieciešamas, kā arī sniegt ieteikumus par to kā uzlabot veselību.

Īpaši svarīga ir geriatra konsultācija pacientiem ar jau esošām hroniskām saslimšanām, kā arī gadījumos pie šo saslimšanu paasinājumiem.

Kā norisinās vizīte pie geriatra?

Tas ir pavisam vienkārši. Jūs sazināties ar mūsu klīniku, un piesakāt savu radinieku uz vizīti pie geriatra mūsu klīnikā Jums izdevīgā laikā. Ja nepieciešams, Jūs varat pieteikt transportu, lai Jūsu radinieks tiktu nogādāts klīnikā un pēc tam atpakaļ mājās, gadījumos, ja persona ir nestaigājoša, vai arī Jums nav sava transporta pacienta nogādāšanai uz klīniku.

Pirmās vizītes laikā klīnikā pacients tiks iztaujāts par slimībām ar kurām slimojis vai slimo šobrīd, par sūdzībām, ja tādas ir, tāpēc būtu vēlams, lai konsultācijā piedalītos vēl kāds ģimenes loceklis, kas palīdzētu sniegt pilnīgāku informāciju. Jūsu radiniekam tiks nozīmētas visas nepieciešamās analīzes, kā arī citi izmeklējumi (plaušu rentgens, ultrasonogrāfija, elektrokardiogramma u.t.t) pēc nepieciešamības, kā arī citu speciālistu konsultācijas, atkarībā pēc vajadzības. Svarīgi, ka visus izmeklējumus un speciālistus Jūsu radinieks varēs apmeklēt tai pašā dienā, vai arī nākamās vizītes laikā, tādejādi nebūs jāgaida rindās un vairākas dienas pēc kārtas jābrauc uz poliklīniku, lai veiktu visus nepieciešamos izmeklējumus.

Vizītes turpinājums norisinās pie pacienta mājās, kur geriatrs, kas bija pacientu izmeklējis klīnikā, izvērtē apstākļus, kādos dzīvo jūsu radinieks un iesaka nepieciešamos uzlabojumus, piemēram, pareizu matraču un spilvenu izvēli, palīgierīces, kas atvieglotu jūsu radinieka dzīvi, kas kopumā attiecīgi uzlabotu arī jūsu radinieka pašsajūtu.

Pēc tam seko atkārtota vizīte klīnikā pēc 2 nedēļām, kurā tiek analizēti analīžu un izmeklējumu rezultāti, un tiek noteikta tālākā ārstēšanas taktika. Iespējams būs nepieciešams koriģēt zāļu devas, ja jūsu radinieks pastāvīgi lieto kādus medikamentus, vai arī tiks piedāvāti citi medikamenti, kas ir mazāk kaitīgi vai ar mazākām blakusparādību izpausmēm.

Geriatrisko pacientu aprūpe

Tā kā mūsu klīnika piedāvā arī stacionāra pakalpojumus Siguldas slimnīcā nepieciešamības gadījumā vienojoties ar radiniekiem, mēs varam pacientu stacionēt pie akūtām saslimšanām, hronisko saslimšanu paasinājumā, kā arī rehabilitācijas nolūkos, lai uzlabotu Jūsu radinieka veselības stāvokli. Pie tam šeit pacients atrodas 24 stundas ārstu uzraudzībā.

Pacientiem, kam nepieciešama regulāra medicīniska aprūpe pārsiešanas pēc operācijām, aprūpe pēc traumām, aprūpe pie onkoloģiskām saslimšanām, vai pēc insulta vai infarkta, kā arī diabēta pacientu aprūpe, medikamentu injekcijas, mēs piedāvājam nodrošināt šos pakalpojumus, ko veiks sertificēta medicīnas māsa.

Veciem cilvēkiem, kam nepieciešama regulāra uzraudzība un kopšana, kas nav saistīta ar medicīniskām procedūrām, mēs piedāvājam vispārīgos aprūpes pakalpojumus. Tas ir labs risinājums, ja nevēlaties atstāt savu radinieku vienu pašu mājās. Šāda tipa mājas aprūpe ir mērķis veicināt cilvēka pastāvību, palīdzēt nomazgāties, palīdzēt apģērbties, pagatavot ēdienu, uzraudzīt, lai regulāri tiek pieņemti visi nepieciešamie medikamenti, uzraudzīt vispārējo veselības stāvokli. Kā arī gadījumos, ja jūsu radinieks pa dienu jūtas vientuļš atrazdamies mājās viens pats, mēs piemeklēsim viņam atbilstošu atbalsta personu.

Mūsu komanda

Geriatrs dr. Smuidra Žermanos. Dzimusi 1963. gadā. 1989. gadā absolvējusi Latvijas Medicīnas akadēmiju ķirurģijas specialitātē. 2002. gadā ieguvusi grādu geriatrijā, kā viena no pirmajām šajā specialitātē Latvijā. Strādājusi Latvijas Jūras medicīnas centrā, kā arī vairākās prestižās Rīgas privātklīnikās. Papildinājusi savas zināšanas un praktisko pieredzi Norvēģijā, Austrijā, ASV, Krievijā, Nīderlandē. Papildus praktiskajam darbam ar pacietiem, aktīvi darbojas arī jauno ārstu izglītošanā, kā lektore un starptautisko studiju daļas dekāne Rīgas Stradiņa Universitātē.

Pārējie speciālisti, skatīt speciālisti pieaugušajiem >>