Akupunktūra

 Akupunktūra (adatu terapija)

Mūsu organisms ir sevis pašregulējoša sistēma, kā arī visu cilvēka būtību un tās darbības veido enerģijas plūsmas. Ja cilvēks ir slims, organismā veidojas enerģijas bloki, kas aizšķērso enerģijas plūsmu. Organisms ir vesels tikai tad, ja notiek brīva enerģijas plūsma, kas nepiespiesti cirkulē.

Cilvēkam ir 14 meridiāni, pa kuriem  plūst enerģija. Uz galvenajiem meridiāniem atrodas akupunktūras punkti, kas ir saistīti ar orgāniem vai orgānu sistēmām. Bioloģiski aktīvie punkti klāj visu ķermeni. Katram ir lokālie (vietējie) bioloģiski aktīvie punkti (BAP), kurus stimulējot, uzlabojumi un atjaunošana notiek konkrētās vietās, kurās jūtamas sāpes. Ir arī segmentārie (reģiona un vispārējie) BAP, kurus stimulējot, pozitīva iedarbība būs novērojama konkrētam ķermeņa reģionam.

Parasti adatu terapijas rezultātā rodas gan vietēja, gan segmentāra, gan vispārēja organisma atbildes reakcija uz kairinātāju, tāpēc ārstēšana ar šo metodi ir tik efektīva.

Ķīnas tradicionālās medicīnas metode izmanto iedarbību uz cilvēka ādas virsmas bioloģiski aktīvajiem punktiem ar speciālām adatām. Akupunktūra palīdz atmodināt organisma izdzīvošanas, atveseļošanās un atjaunināšanās spējas.

Cilvēka pašatveseļošanās potenciāls ir ļoti liels un palīdz uzturēt visus pašregulēšanas mehānismus, tādēļ svarīgi ir atgādināt organismam, kā funkcionēt, kas arī ir akupunktūras uzdevums.

Daudzi pacienti akupunktūru izvēlas, lai atbrīvotos no stresa vai enerģijas trūkuma. Organisma šūnas ir uztvērušas un atceras piedzīvotās negatīvās emocijas, tās nobloķējas, aizšķērsojot brīvu enerģijas plūsmu. Adatu terapija palīdz to atraisīt, bieži efekts ir novērojams uzreiz. Procedūras rezultātā uzlabojas arī miegs.

Svara regulēšanai – adatām iedarbojoties uz attiecīgiem punktiem un akupunktūras kanāliem, notiek iedarbība uz smadzenēm, kur atrodas sāta un bada centri. Ar adatu terapijas palīdzību tiek noregulēta šo centru darbība – bremzēta bada un stimulēta sāta centra aktivitāte.

Akupunktūra palīdz atbrīvoties no dažādiem sāpju sindromiem  (dažādas izcelsmes locītavu un mugurkaula, galvas, muskuļu sāpes, kā arī paaugstināts muskuļu tonuss).

Akupunktūra palīdz cīņā ar:

  • Vielmaiņas un hormonālajiem traucējumiem;
  • Menstruālā cikla traucējumiem;
  • Paaugstinātu asinsspiedienu;
  • Bronhiālo astmu, bronhītu;
  • Smēķēšanu;
  • Sejas nerva neiropātiju;
  • Veģetatīvās nervu sistēmas funkciju traucējumiem;
  • Seksuālo disfunkciju;
  • Karstuma viļņi sievietēm;

Auss gliemežnīcā atrodamas zonas, kas ir saistītas ar mugurkaulu, krūšu kurvi, galvas smadzenēm, ausīm, acīm, rokām, kājām un pleciem, ka arī ar iekšējiem orgāniem. Aurikulārā terapija ir ātra un efektīva, jo, adatām iedarbojoties uz konkrētiem punktiem, signāli tiek raidīti pa taisno uz smadzenēm.

Homeopātiskā mezoterapija 

Homeopātijas, akupunktūras un mezoterapijas sintēze – tā ir bioregulācijas medicīna, kas īpaši atzīta Eiropā. Speciāli mazu devu preparāti tiek injicēti ādā akupunktūras punktos, tādējādi efekts ir divkāršs: tiek stimulēts akupunktūras punkts un ievadīts homeopātiskais preparāts.

Mazu devu preparāti palīdz pielietot pacienta organisma resursus, tas nozīmē, ka tiek veikta nevis aizvietojoša, bet gan regulatīva ārstēšana. Šo preparātu ievadīšana akupunktūras punktos dod gan lokālu, gan vispārēju iedarbību. Metode ir vērsta uz organisma iekšējo resursu izmantošanu revitalizācijas nolūkos.

Minimālās preparātu devas dod ādai stimulu, aktivizējas epidermālais augšanas faktors, uzlabojas šūnu elpošana un ādas imunitāte. Šūniņa atceras, kā jāsintezē kolagēns, kā pašai jāražo hialuronskābe un citas nepieciešamās vielas, kā arī ādas stāvoklis kļūst labāks ar katru procedūru – izzūd mazās grumbiņas, uzlabojas tvirtums, kļūst stingrākas sejas aprises un cilvēks izskatās jaunāks.

Īpaši ātri rezultātu var sajust, veicot šīs procedūras ķermenim, piemēram, mazinās celulīts, jo efektīvi tiek aktivizēta limfodrenāža, uzlabojas saistaudu struktūra. Ir arī lipolītiski homeopātiski preparāti, kurus var injicēt sejas un kakla ādā un atšķirībā no parastajiem lipolītiķiem tie nav tik agresīvi, devas nav tik lielas un nerada komplikācijas.

Līdzīgi var ārstēt arī ādas slimības, piemēram, pinnes, iekaisumus un alerģijas, tikai  izmantojot citus preparātus.

Homeopātiskajai mezoterapijai nav kontrindikāciju, tā neizraisa blakusparādības un alerģiskas reakcijas.

Indikācijas:

• ādas tonusa samazināšanās;

• grumbas uz sejas un kakla;

• lokālas ādas novecošanas terapija;

• vielmaiņas saistaudu stimulēšana;

• pinnes un to rētas;

• taukainas un porainas ādas ārstēšana;

• sausas un dehidrētas ādas ārstēšana;

• dubultzods;

• celulīts, lokalizētas tauku nogulsnes.

PRIEKŠROCĪBAS:

•          nav blakusparādību;

•          piemērota grūtniecēm;

•          pilnīga savstarpēja preparātu saderība, tas nozīmē, ka var veikt terapeitisku iedarbību uz vairākām problēmzonām vienlaicīgi;

•          ādas imunitātes, hormonālā fona un organisma dabisku reakciju uzlabošanās;

•          Iedarbība ir fokusēta uz galvenajām estētiskajām problēmām, piemēram, grumbas, celulīts, tauku nogulsnējumi, muskuļu tonuss, novecošanās.

Kādu rezultātu var sagaidīt?

            • Homeomezaterapija veicina grumbu izlīdzināšanos (pateicoties ādas šūnu vielmaiņas uzlabošanai, efekts palielinās ar katru procedūru);

            • āda izskatās veselīgāka un starojošāka;

            • ievērojami uzlabojas audu tonuss;

            • samazinās vietējie tauku nogulsnējumi un celulīts. Tiek iedarbināts iekšējais tauku resorbcijas mehānisms, intensīvi samazinās apkārtmēri, izlīdzinās celulīts un āda kļūst gludāka;

            • sejas liftings;

            • dabiska kolagēna izstrādāšanās stimulācija;

            • ādas pretnovecošanās efekts.

Standarta programma sastāv no vienas sesijas nedēļā, 8-10 nedēļu periodā (pirmie rezultāti parasti ir manāmi jau pēc trešās sesijas). Rezultātu uzturēšanai – reize mēnesī vai reize divos mēnešos.

Tiek izmantoti kompleksie homeopātiskie preparāti GUNA (Itālija) un Simildiet (Spānija)

Kosmētiskā akupunktūra 

Kosmētiskās akupunktūras novirziens ir izveidojies Rietumos salīdzinoši nesen – nepilnus divdesmit gadus atpakaļ.

Kosmētiskā akupunktūra savā būtībā nav nošķirama no vispārējās, klasiskās akupunktūras. Būtībā jebkura adatu terapijas procedūra nāk par labu ne tikai vispārējai veselībai, bet arī izskatam, jo daudzi orgānu meridiāni sākas vai beidzas uz sejas. Kā arī otrādi – kosmētiskos nolūkos veikta adatu terapija dod labumu arī veselībai kopumā. Tā ir efektīva anti-age terapijas sastāvdaļa.

Procedūras laikā kosmētiskiem mērķiem tiek iedurtas īpaši smalkas, tievas un elastīgas adatiņas konkrētos punktos uz sejas.

Īpaši pozitīvi uz ādu iedarbojas zelta adatas, jo  zelts  tonizē bioloģiski aktīvos punktus. Āda kļūst jauneklīgāka, ļoti aktīvi veidojas kolagēns, jo labāk sāk strādāt fibroblasti – šūnas, kas veido šķiedras. Kosmētiskā akupunktūra uzlabo limfas atteci, āda  kļūst tīrāka, gludāka, uzlabojas apasiņošana un šūnu vielmaiņa, labāk tiek izvadīti toksīni, sāk veidoties vairāk kolagēna un sejas āda atgūst savu tvirtumu un elastīgumu, mazinās grumbiņas. Punktus, uz kuriem iedarboties, ārsts izvēlas individuāli atkarībā no pacienta problēmām – vienam vajag nedaudz samazināt tauku slāni, otram nepieciešams izvadīt lieko šķidrumu, jo seja ir pietūkusi, citam jāpadara tvirtāka un elastīgāka āda, lai sejas ovāls varētu atgūt savas stingrās aprises.

Vienā kosmētiskās akupunktūras kursā ir 10 – 15 procedūras.

Visbiežāk kosmētiskās akupunktūras procedūras notiek reizi nedēļā, bet ja ir izteiktas problēmas, tad divas reizes nedēļā. Pēc procedūras, lai panāktu ilgāk noturīgu efektu, ieteicams  to veikt regulāri – vienreiz mēnesī (īpaši tas attiecas uz pacientiem gados), taču arī bez uzturošām procedūrām efekts novērojams aptuveni pusgadu. Kursu var atkārtot reizi gadā vai reizi divos gados, ja regulāri apmeklētas uzturošās procedūras. Procedūra neprasa speciālu sagatavošanos, kā arī pēc tam nav jāievēro stingri dzīvesveida ierobežojumi. Vienīgais ierobežojums attiecas uz dienu, kad veikta procedūra – nedrīkst apmeklēt solāriju un pirti. Dekoratīvo kosmētiku var lietot uzreiz.