Lāzera lipolīze – jauna tauku atsūkšanas metode

Vēl pirms salīdzinoši neilga laika par nākotnes vīziju uzskatītā lāzerķirurģija ir kļuvusi par medicīnas spožo realitāti - lāzera starā iekļautā enerģija ir lielisks operācijas instruments, ko dēvē par lāzera skalpeli. Jaunās iespējas tiek izmantotas arī plastiskajā ķirurģijā.

Kas ir lāzera lipolīze?

Īsā laikā pasaulē par vienu no pieprasītākajām metodēm estētiskajā medicīnā kļuvusi revolucionārā, drošā un efektīvā liposakcijas metode – lāzera lipolīze, kad ar lāzera palīdzību iespējams veikt figūras korekcijas, atbrīvoties no traucējošajiem tauku „polsterīšiem”, ļaujot taukiem vai nu resorbēties, vai tos atsūcot. Tagad šī metode pasaulē iemantojusi lielu popularitāti, jo nodrošina patiešām labus rezultātus, un tai ir daudz vairāk priekšrocību nekā klasiskajai liposakcijas metodei, kuru lāzera liposakcija daudzviet ir izkonkurējusi. Lāzera lipolīzes priekšrocības ir:

 • Nav nepieciešama vispārējā anestēzija;
 • Tā ir mazāk riskanta, ir mazāks komplikāciju risks;
 • Minimāli invazīva, ar daudz mazāku asiņošanu;
 • Vieglāks un īsāks atveseļošanās periods, faktiski nav jālieto pretsāpju medikamenti, rodas mazāk zilumu;
 • Nerada redzamas rētas;
 • Faktiski nākamajā dienā pēc operācijas var atgriezties pie ikdienas ritma;
 • Iespējams atbrīvoties no tauku „polsterīšiem” vietās, kas nepakļaujas citām metodēm un kas ir grūti pieejamas ar konvencionālo metodi        (rokas augšdelma iekšpuse, ceļgali, ginekomastijas gadījumos u.c);
 • Salīdzinājumā ar konvencionālo liposakcijas metodi sasniedzams labāks estētiskais efekts (nepaliek nelīdzenas vietas, nav nepieciešamas papildu operācijas);
 • Pēcoperācijas efekts – nostiepta āda, nerodas vītušas ādas izskats;
 •  u.c.

Izmantojot lāzera lipolīzes metodi,  iespējams noņemt liekos tauku „polsterīšus” no gurniem, augšstilbiem, vēdera, rokām, kā arī zoda apvidus un citām ķermeņa zonām. Tauku atsūkšana, izmantojot lāzeri, labi novērtēta arī celulīta ārstēšanā. Īpaši labu rezultātu ar šo metodi var panākt, samazinot tauku „polsterīšus” tajās vietās, kas nepakļaujas citām metodēm – diētai, sportošanai u.c. Lāzera lipolīzi izvēlas arī tajos gadījumos, kad konvencionālā liposakcija var sagādāt komplikācijas vai ir paredzams risks piedzīvot pārāk  ilgstošu atveseļošanās periodu.  

Lāzera lipolīzi visbiežāk pielieto:

 • Celulīta ārstēšanā klientēm gan ar palielinātu, gan normālu svaru;
 • Ķermeņa formu korekcijai klientiem ar palielinātu taukaudu masu;
 • Ķermeņa formu asimetrijas novēršanai;
 • Lokālu tauku uzkrājumu noņemšanai klientiem ar normālu svaru;
 • Ādas nostiepšanai;
 • Neveiksmīgas iepriekš veiktas tauku atsūkšanas operācijas seku likvidēšanai;
 • Liekās ādas noņemšanai pēc straujas svara zaudēšanas;
 • u.c.

Veicot lāzera lipolīzi, nav obligāti nepieciešama vispārējā anestēzija, tādēļ šī operācija ir mazāk riskanta un ar vieglāku atveseļošanās periodu kā klasiskā liposakcija.

Lāzera lipolīze ir minimāli invazīva procedūra, tādēļ nav obligāta uzturēšanās stacionārā, tomēr ir reizes, kad ārsts var ieteikt dažas dienas pavadīt stacionārā.

Lāzera liposakcijas metode nodrošina daudz mazāku asiņošanu un ātrāku atveseļošanas procesu pēc operācijas nekā pēc konvencionālās operācijas, kā arī nerada redzamas rētas. Lāzera radītais siltums labvēlīgi iedarbojas arī uz audu īpašībām, ļaujot ādai ilgstošāk saglabāt tvirtumu. 1-2 nedēļu laikā pēc lāzera liposakcijas ieteicams izvairīties no smagas fiziskas slodzes. Klientus parasti iepriecina tas, ka kompresijas apsēji jānēsā salīdzinoši daudz īsāku laiku ( 3-5 dienas). Atsevišķos gadījumos kompresijas apsēji nav nepieciešami. Apmēram 6 mēnešus pēc operācijas operētajā avidū nedrīkst veikt nekādas procedūras, kurās tiek izmantots lāzeris.

Kontrindikācijas:

-          grūtniecība;

-          aknu slimības;

-          cukura diabēts u.c. nopietnas slimības

Tā kā metode ir salīdzīnoši jauna, nav daudz speciālistu, kam būtu liela pieredze lāzera lipolīzes veikšanā, tādēļ klīnika Premium Medical sadarbojas ar vienu no pieredzējušākajiem speciālistiem Baltijā šajā jomā. 

Lāzera lipolīzes operācijas rezultāts:

Kā notiek lāzera lipolīze?

Tāpat kā pirms katras estētiskās medicīnas procedūras arī pirms lāzera lipolīzes notiks ārsta konsultācija, kurā speciālists pastāstīs par procedūras plusiem, iespējamajiem riskiem, piedāvās vispiemērotākos individuālos problēmu risinājumus. 

Lāzera lipolīzes operācija sākas ar lokālo anestēziju attiecīgajā ķermeņa zonā, pēc tam caur nelielu iegriezumu ādā subkutānajos taukaudos tiek ievadīta lāzera zonde. Pēc tam ar augstas frekvences lāzera palīdzību tiek sašķelti tauki, kuri pēc tam vai nu resorbējas vai tiek atsūkti.

Ja tauku uzslāņojums ir salīdzinoši liels, vislabāk ir izmantot kombinēto metodi, apvienojot klasisko tauku atsūkšanas metodi ar lazera lipolīzi.

Operācijas ilgums: līdz 2 stundām

Operācija notiek lokālajā anestēzijā

4 nedēļas pēc operācijas ieteicams nēsāt kompresijas veļu

5-6 nedēļas pēc operācijas jāatsakās no pirts, sporta zāles, baseina apmeklējuma

Optimālais gala rezultāts redzams apmēram pēc 6 mēnešiem

Labāka reultāta sasniegšanai 2 nedēļas pēc operācijas ieteicams uzsākt īpašu masāžu kursu operētājām ķermeņa daļām (zemūdens masāžas, vakuuma masāžas)