Labsajūtas masāžas procedūras grūtniecēm

prenat_1.jpgGrūtniecības laiks ir arī sevis izzināšanas un lutināšanas laiks, to jāsāk izbaudīt jau no pirmās nedēļas. Deviņi mēneši paies ļoti ātri, bet to laikā sievietei jāsagatavojas kļūt par māti, tāpēc jo īpaši svarīga ir harmonija un labsajūta, lai arī bērniņš justos labi. Ikvienai topošajai māmiņai gribas sevi palutināt un rast mieru, kad hormoni burtiski lēkā un garastāvoklis mainās ik brīdi vai, puncim kļūstot arvien lielākam, muguru, plecus, jostas daļu un kājas pārņem sasprindzinājums vai pat sāpes un pietūkums.

Nereti grūtniecības laikā ārsts topošajai māmiņai neiesaka vai pat aizliedz vingrošanu un baseina apmeklēšanu, taču, kad sasprindzinājums, sāpes un pietūkums liek sevi manīt, lieliska alternatīva labsajūtai ir grūtnieču masāža. Visvairāk tā noderēs topošajai māmiņai pēdējā trimestrī, lai atslābinātu muskuļus un mazinātu spriedzi, taču to var sākt arī grūtniecības pirmajās nedēļās, kad vingrot vēl nedrīkst. „Kad pati gaidīju bērniņu, man bija problēmas ar lieko svaru, pietūkumu kājās un kā jau vairumam topošo māmiņu arī sasprindzinājumu muskuļos, īpaši jostas daļā, bet ārste man neatļāva apmeklēt grūtnieču vingrošanu, jo tas varētu apdraudēt manu grūtniecību. Tieši tad saskāros ar to, cik grūti ir atrast grūtniecēm piemērotu masāžu, jo, tā kā esmu mediķe, zināju, ka klasiskā masāža, kuras laikā spaida un mīca, māmiņai un mazulim par labu nenāks. Līdz pat pēdējam bērniņa gaidīšanas brīdim studēju literatūru un citu valstu pieredzi, līdz atklāju speciālo grūtnieču masāžu, kas man palīdzēja gaidīšanas laikā,” par savu pieredzi un grūtnieces masāžas atklāšanu stāsta fizikālās terapijas medmāsa Natālija Kirjuhina.

Grūtniecības laikā vislielāko problēmu sagādā tieši muskulatūras sasprindzinājums un pietūkums kājās, tādēļ grūtniecēm ir piemērota speciāla masāža, kuras pamatā ir viegli pieskārieni ķermenim, kas noņem muskuļu spriedzi un veicina limfas un asinscirkulāciju, mazinot pietūkumu un atbrīvojot šlakvielas jeb vielmaiņas galaproduktus. Protams, arī pati grūtniece vai mīļotais cilvēks var ar pieskārieniem censties mazināt saspringumu, taču tas var nedot vēlamo efektu, jo svarīgi ir veikt kustības limfas atteces virzienā. „Par īpaši intīmu uzskatu punča glaudīšanu – tā ir topošās māmiņas patiesa komunikācija ar mazuli, tādēļ es masāžas laikā vēderu nekad neglaudu, bet mācu topošajai māmiņai to darīt pašai, lai arī aizejot mājās, viņa varētu to darīt, turklāt pareizi,” skaidro Natālija.  

Kādas klientes atsauksme pēc masāžas:

Šodien biju uz grūtnieču masāžu, nu fantastiskākā stunda pirms dzmedībām, es jau sen to biju pelnījusi. Masierei rokas brīnumainas, rožu aromāts un fonā Norah Jones (it kā zinātu, ka man viņas mūzika ļoti patīk). Visa tagad esmu mīksta un āda kā zīds. Iznācu tāda apgarota un domāju, ka man masierīti vajadzētu uzaicināt kontrakciju starplaikos. Ja kāda no meitenēm sevi gribat palutināt, tiešām iesaku!

Daudzas topošās māmiņas masāžā meklē glābiņu, kad jau izjūt sāpes un sasprindzinājumu, taču Natālija skaidro, ka sāpes jau liecina par problemātiskiem procesiem ķermenī un tos novērst kļūst grūtāk – masāža var būt nepieciešama pat katru nedēļu. Tādēļ par savu labsajūtu un ķermeņa sagatavošanu bērniņa attīstībai puncī būtu jāsāk domāt jau laikus, turklāt tieši pirmajos grūtniecības mēnešos īpašā grūtnieču masāžā lieliski palīdz tikt galā ar šim periodam raksturīgo miegainību un nogurumu. Īpaši svarīgi tas ir grūtniecēm, kuras gaidīšanas laikā turpina strādāt, jo tas nenoliedzami rada papildus stresu un spriedzi.pregnant.jpgMasāža nepieciešamības gadījumā māmiņas labsajūtai tiek papildināta ar papildus procedūrām. „Kad kājas ir pietūkušas un nogurušas, papildus masāžai izmantoju kāju ietīšanas procedūru, izmantojot dabīgas aļģes, kas veicina asinscirkulāciju, limfas atteci un līdz ar to mazina pietūkumu – pārrunājot topošās māmiņas pašsajūtu veicam ietīšanu tikai pēdām vai līdz celim, bet ne augstāk, lai nekaitētu bērniņam,” stāsta Natālija. Grūtnieču masāža palīdz tikt galā arī dažādām problēmām grūtniecības pēdējā trimestrī. Turpina Natālija: „Nesen pie manis nāca topošā māmiņa, kurai ārsts bija konstatējis paaugstinātu dzemdes tonusu, kas rodas stresa un saspringuma rezultātā un nav labvēlīgs grūtniecības laikā. Mammas saspringumu bērniņš ļoti labi jūt un pārdzīvo kopā ar viņu. Ar masāžas palīdzību māmiņa iemācījās atslābināties un neuztraukties par sīkumiem, līdz ar to mazinājās dzemdes tonuss un gan ar māmiņu, gan bērniņu viss bija lieliski.”

Padari savu grūtniecības laiku patīkamu un harmonisku! Atgūsti labsajūtu un enerģiju, nāc uz grūtnieču masāžu ģimenes veselības klīnikā Premium Medical!

Pakalpojumu cenas>>>

Uzsākot procedūras. ir ieteicams tās saskaņot ar savu ginekologu.

Kontrindikācijas:
• Akūts drudzis un paaugstināta temperatūra.
• Asiņošana un tieksme uz to.
• Asins slimības.
• Strutojoši procesi jebkurā stadijā.
• Dažādas ādas, nagu un matu slimības.
• Asinsvadu un limfvadu iekaisumi, tromboze, izteikta varikozā vēnu paplašināšanās.
• Perifērisko un galvas smadzeņu asinsvadu paplašināšanās.
• Aortas un sirds aneirisms.
• Alerģiskās saslimšanas ar ādas izsitumiem.
• Vēdera orgānu saslimšana ar tieksmi uz iekšējo asiņošanu.

Lasīt klientu atsauksmes par grūtnieču labsajūtas masāžu portālā mammam.lv >>

prenat_2.jpg