Grūtniecība

USG uzrāda: mazulim palielināts vēders

Labdien! Man 20. grūtniecības nedēļā veica ultrasonogrāfiju, un ārsts teica, ka mazulim ir nedaudz palielināts vēders.Vai ir pamats uztraukumam?

Atbild klīnikas Premium Medical ginekoloģe, dzemdību speciāliste Gita Ruttasa

Ir svarīgi zināt, ko pēc ultrasonogrāfijas veikšanas ārsts ir ierakstījis izmeklējuma slēdzienā. Ja ir ierakstīts, ka pataloģiju nevizualizē un ka augļa attīstība atbilst noteiktajam grūtniecības laikam, nav pamata satraukumam. Ārsts, kurš veic ultrasonogrāfiju, un saskata novirzi no normas, to atzīmē slēdzienā un parasti arī nozīmē atkārtotu ultrasonogrāfiju dinamikā, piemēram, pēc 2 nedēļām, vai citus padziļinātus izmeklējumus. Neskaidrību gadījumā noteikti konsultējieties ar savu ārstu, kurš uzrauga grūtniecību. 

USG 7 nedēļu grūtniecības laikā

Labdien!

Vēlējos uzzināt speciālista viedokli, jo mana daktere man īpaši neko nepaskaidroja.Lieta tāda, ka (rēķinot no mēnešreizēm)esmu 7 grūtniecības nedēļā. Pirms 4 dienām man sākās smērēšanās. Biju pie dakteres aizsūtīja mani uz analīzēm, un uz USG. Bet USG vakar (16.11) redzēt varēja tikai dzelteno ķermeni un ārste teica, ka ir liela iespēja, ka ir bijis Missed Abortion.Tomēr nozīmēja man vēl vienu USG 21.11. Pirms uzzināju par grūtniecību 3.11. arī biju uz USG, lai pārbaudītu vai mana funkcionālā olnīcas cista ir uzsūkusies un tad grūtniecību neredzēja.Tātad, mans jautājums --> VAI 4/5 DIENU LAIKĀ MAZULIS VAR PAAUGTIES TIK DAUDZ, LAI VIŅU REDZĒTU USG? Protams, pie nosacījuma, ka tiešām NAV noticis MA. P.S. Ārste man lika sākt lietot duphaston, magne B6 un Elevit. Jau iepriekš - PALDIES

Atbild  klīnikas Premium Medical ginekoloģe Gita Ruttasa

Ja grūtniecības laiks ir 7 nedēļas, ultrasonogrāfijā (USG) embriju redz un var konstatēt viņa sirdsdarbību. Protams, iespējama situācija, ka grūtniecības laiks tomēr ir mazāks par noteikto. Tādā gadījumā veic atkārtotu USG un hormonālās analīzes (HCG), lai noteiktu precīzu grūtniecības laiku. HCG dinamikā paaugstinās un USG var redzēt arī embriju, ne tikai dzelteno maisu. Parasti USG veic pēc apmēram 7 dienām, kad ir jābūt redzamai dinamikai.

Muguras sāpes un dzemdības

Man jau pirms grūtniecības bija problēmas ar muguru. Biju uz kompjūteru mugurai... Slēdziens: Jostas fizioloģiskā lordoze saglabāta. Iniciāla jostas spondiloze. L2-3, L3-4 disku niecīgi izvelvējumi kanāla virzienā bez būtiskas ietekmes uz durālo maisu. L4-5 diska lēzena protrūzija kanālā vairāk 1b pusē ar mērenu ietekmi uz durālo maisu un jādomā, 1b puses atejošām L5 saknītēm, sākotnēja locītavu hipertrofija ar viegli sašaurinātām forminālām atverēm. L5-S1 diska protrūzija kanālā nedaudz vairāk kreisā pusē ar vieglu ietekmi uz durālo maisu un iespējams, kreisās puses atejošām S1 saknītēm, izteiktāki abpusēji formināli sašaurinājumi. Man tagad jau apmēram mēnesi ir parādījušās vecās problēmas. Sāp muguras lejas daļa, velk labo kāju tā, ka nevar pilnībā atbalstīties uz to. Pašlaik esmu 35.nedēļā un man ir jautājums vai es varu pati dzemdēt vai arī labāk ķeizargriezienu? Uztraucos par to, ka dzemdību laikā man pilnīgi nenospiežas nervs un ka nepalieku bez kājām. Kā tur īsti var būt?Paldies!

Atbild ginekoloģe, grūtniecības uzraudzības un dzemdību speciāliste Elīna Bērziņa:

„Diezgan daudzām grūtniecēm, kurām pirms grūtniecības iestāšanās jau ir bijušas problēmas ar muguru un arī tām, kurām tādas nav bijušas, grūtniecības laikā, kad palielinās slodze uz mugurkaulu, mugurkaula problēmas saasinās.  No ginekologa skatu punkta - ja var kājas saliekt gūžu locītavās bez problēmām, es ieteiktu mēģināt dzemdēt pašai. Tomēr, lai precīzi izvērtētu dzemdību veidu, būtu jājautā arī neirologa vai neiroķirurga viedoklis.”

 

 

Kā atgūt formu pēc bērniņa piedzimšanas?

Vēršos pie Jums sakarā ar savu meitu. Viņai ir 23. gadi. Pirms bērniņa piedzimšanas viņa svēra apmēram 57 kg, tad, stavoklī esot, pieņēmās līdz 83 kg, šobrīd viņa sver 74 kg un tas ir daudz par daudz. Vēders palicis ļumīgs, kā arī, protams, ir strijas un izskatās tāds kā apelsīns - viss vienas bedrītēs, protams, ir arī tā saucamā riepa. Ko Jūs, lūdzu, varētu ieteikt šajā gadījumā?

Atbild klīnikas Premium Medical uztura speciāliste Inga Pūce

Lai gan datu pa šo sievieti ir par maz, lai dotu vispiemērotākos padomus, jo nezinām augumu, tāpat arī, vai viņa vēl baro bērnu ar krūti vai nē, bet galvenie principi ir šādi: